Tgrt Haber
Aktüel - Aktüel
13 saat 53 dakika önce

Paris Olimpiyatlarına ASKİ Spor Kulübünden 9 sporcu katılacak

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Seine Nehrinde yapılacak törenle başlayacak olan 2024 Paris Olimpiyatlarına ASKİ Spor Kulübünden 9 sporcu katılıyor.
Aktüel - Aktüel
14 saat 6 dakika önce

Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında ön değerlendirme heyecanı başladı

Radyo yayıncılığı, görsel yayıncılık, dijital yayıncılık ve iletişim alanlarında çeşitli kategorilerde nitelikli eserler oluşturarak geleceğin medyasına yön verecek gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri türde bir platformda olan Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında ön değerlendirme heyecanı başladı.
Aktüel - Aktüel
15 saat 13 dakika önce

2024 Paris Olimpiyatlarına İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 11 sporcu gönderdi

Paris’te 26 Temmuz 2024 Cuma günü başlayacak olan ve 10.500 sporcunun yer aldığı 2024 Paris Olimpiyatlarına İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 11 sporcu gönderecek.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 23:15

Avrupa’nın sırada beklediği Türk çiçek balında verim yüzde 50 düştü: Üreticinin fiyat beklentisi belli oldu!

Faydaları saymakla bitmeyen balda önemli adreslerin başında gelen Ordu’da verim kaybı yüzde 50’yi buldu. Hasat sezonunun başlamasıyla birlikte üretici de fiyat beklentisini paylaştı…
 - 7 üzeri deprem yaklaşıyor!
23 Temmuz 2024 - 15:00

Beklenen 7 üzeri deprem felaketi her geçen gün yaklaşıyor! Ünlü deprem uzmanı: Sağlam bina kalmayacak

Türkiye'de yaşanacak büyük deprem felaketinin yaklaştığına dair uzman isimlerden uyarı geldi. Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, her geçen gün yaklaşan büyük depremin büyük yıkıma neden olacağının altını çizdi.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 13:54

Rus fenomen Tatyana Ozolina Muğla’da Türk motorcu Onur Obut'un motoruna çarparak hayatını kaybetti

Motosikletiyle dünyayı gezen ünlü motor vlogger Tatanya Ozolina, Türkiye’nin Muğla ilinde geçirdiği kaza sonucu yaşama gözlerini yumdu.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 11:19

Masterchef ilk 10 yarışmacı belli oldu! Yeni sezonun ana kadrosuna katılan son isim ise Beril

İngiltere kökenli aşçılık yarışmasının Türkiye’ye uyarlaması olan Masterchef programının yeni sezon ikinci grupta ana kadroya katılan son yarışmacı Beril oldu.
 - 100 yıl sonra Japon milleti kalmayacak
23 Temmuz 2024 - 11:16

Japonya'nın nüfusu düşüyor, yabancı nüfus sayısı artıyor! Türkiye'yi sollayan rakamlar ortaya çıktı

Japonya halkı giderek yaşlanıyor. Dünya nüfus sayımında en geride kalan Japonya, doğurganlığı artırmak için teşvik paketleri açtı ancak fayda etmedi. Nüfusu düşen Japonya'dan beklenmeyen rakamlar geldi. Ülkedeki yabancı nüfus sayısı Japonları geçti.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 09:47

Erzurum Kongresi’nin 105. yıl dönümü! Vatan sınırlarına vurgu yapan kongrenin anlam ve önemi

Atatürk’ün öncülüğünde ilk kez 23 Temmuz 1919 tarihinde toplanan ve iki hafta süren Erzurum Kongresi’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılarak önemli kararlar alınmıştır.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 08:49

Balıkesir'in bilinen ailesinden Müşerref Yırcalı'nın cenazesi bugün toprağa verilecek

İsviçre Bühler Makinalarını Türkiye’ye ilk getiren Muharrem Hasbi Koray’ın kızı Müşerref Yırcalı'nın vefat etmesi sonrasında Müşerref Yırcalı'nın cenaze törenine dair başlıklar merak edildi. Müşerref Yırcalı kimdir, kaç yaşında hayatını kaybetti merak ediliyor.
Aktüel - Aktüel
23 Temmuz 2024 - 08:48

Sokak hayvanları yasa teklifinden ötanazi kelimesinin çıkması sokak köpeklerinin uyutulmamasına işaret mi?

Türk Veteriner Birliği’nin görüşlerini bildirdiği Meclis komisyonunda, AK Parti’nin verdiği önerge ile Sokak Hayvanları Yasa teklifinden ötanazi kelimesi çıkarıldı.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 21:05

Entertech İstanbul Teknokent, girişimcileri Avrupa’ya açıyor

İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa olarak iki Ar-Ge üniversitesinin paydaş olduğu tek Teknokent olma özelliği taşıyan Entertech İstanbul Teknokent, tarım ve gıda alanında yenilikçi Türk girişimlerini Avrupa pazarına taşımak için Amsterdam'da teknoloji girişimcilerinin Avrupa geneline açılmasını sağlayan, iş birlikçi bir ortamda yenilikçi ve etkili çözümler sunarak teknoloji firmalarının küresel pazarlarda başarılı olmalarını destekleyen Exelerate ile güçlerini birleştiriyor. Entertech Netherlands Expanding Programı,  Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon ekosistemini uluslararası arenada tanıtma ve güçlendirme amacını taşıyor.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 15:30

Mike Tyson ve Jake Paul maçı 15 kasım 2024 tarihinde yapılacak

Dünyanın en popüler Youtuberlarından biri olan Jake Paul ve efsane boksör Mike Tyson arasında yapılacak olan boks maçı ertelenmişti. Son açıklanan bilgilere göre Mike Tyson ve Jake Paul maçının ne zaman yapılacağı belli oldu.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 14:54

Fenerbahçe Lugano'ya yenilirse Dinamo Kiev-Partizan eşleşmesinin kaybedeni ile karşılaşacak

UEFA tarafından yapılan kura çekimlerinin ardından Fenerbahçe'nin Lugano'ya yenilmesi durumunda kimle karşılaşacağı belli oldu.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 14:26

Trabzonspor Ruzomberok'a yenilirse karşılaşacağı muhtemel rakipler belli oldu

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda temsilcimiz Trabzonspor, Ruzomberok ile karşı karşıya gelecek. UEFA tarafından yapılan kura çekiminin ardından Trabzonspor'un Ruzomberok'a yenilmesi durumunda Konferans Ligi'nde kimle karşılaşacağı belli oldu.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 13:55

İzmir’de 90 dakika süresince ücretsiz aktarma dönemi başladı

İzmir’de toplu ulaşıma teşvik amaçlı ilk binişten itibaren 90 dakika ücretsiz aktarma yapmaya imkan tanıyan sistem 22 Temmuz Pazartesi (bugün) itibarıyla başladı.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 13:55

Fenerbahçe Lugano'ya yenilirse Avrupa Ligi 3. eleme turuna düşecek

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu karşılaşmaları kapsamında Fenerbahçe ve Lugano karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe'nin Lugano'ya yenilirse UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turuna düşecek.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 10:22

Joe Biden için 25. madde kapsamında görevden alınma çağrısı!

ABD Başkanı ve Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, kişisel sosyal medya hesabından adaylıktan çekildiğini anlatan bir mektup yayınlamasının ardından Cumhuriyetçi Parti, Beyaz Saray’dan da ayrılması gerektiğini söyledi.
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 09:41

Marmaris'te devre mülk sahibi olun

Marmaris'te devre mülk sahibi olun
Aktüel - Aktüel
22 Temmuz 2024 - 00:33

Van Gölü’nde rüya gibi bir manzara: Kızıl dolunay ve yakamoz şöleni!

Van Gölü'nün üzerinde parlak bir kızıl renkte yükselen dolunay, bulutların arasından süzülerek gökyüzünde güzel görüntüler oluşturdu. Bu muhteşem manzara eşliğinde, gölde muhteşem bir yakamoz oluşumu da gözlemlendi…
Sona Git