Tgrt Haber
BIST
10871.48
%-1.09
(-120.09)
Dolar
33.0584
%0.76
(₺0.25)
Euro
35.9821
%1.04
(₺0.37)
Sterlin
42.6535
%0.53
(₺0.22)
Altın
2555.964
%-1.29
(-₺33.35)
Bitcoin
$65045
%-1.76
Ethereum
$3170.1
%-6.25
AVAX
27.18
%-6.28
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 17 dakika önce

Borç batağındaki Hindistanlı işçi 95 bin dolar değerinde elmas çıkardı

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletindeki bir madende devasa bir elmas bulan Hintli bir işçinin kaderi bir gecede değişti. Borç batağındaki Hindistanlı işçi 95.000 dolar değerinde elmas buldu. 19.22 karatlık elmasın hükümet tarafından yapılacak bir açık arttırmada yaklaşık 8 milyon rupi (95,570 dolar - 74,000 euro) getirmesi bekleniyor.
 - İşte 900 bin TL'nin altındaki modeller
5 saat 35 dakika önce

En ucuz araba fiyatı listesi güncellendi! İşte 900 bin TL'nin altındaki araba modelleri

En ucuz araba fiyatı listesi belli oldu. Araç sahibi olmak isteyenler otomobil fiyatlarını yakından takip ediyor. Temmuz ayının gelmesiyle markalar birer birer fiyatlarını güncelledi. Yürürlüğe giren GSR kapsamında pek çok galeri stoklarını yeniledi. İşte en ucuz sıfır araç fiyatları…
 - Maaş hesaplarına yatırılacak
5 saat 40 dakika önce

Memurlara yeniden ödeme yapılacak! Maaş hesaplarına geçecek tutar belli oldu

Toplu sözleşme ikramiyesi yeniden ödenecek. Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen toplu sözleşme ikramiyesi, yeniden ödenmeye başlanacak. Anayasa Mahkemesi iptal ederken Toplu sözleşme ikramiyesi 345 TL'ydi. Plan Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen önergede bu tutar artırıldı.
Ekonomi - Ekonomi
5 saat 58 dakika önce

Öğretmenler 15 saat ek ders ücreti alacak! Rakamlar belli oldu

Öğretmenlerin eylül mesleki çalışma ücretleri netleşti. Bu yıl mesleki çalışmalar, 2 Eylül Pazartesi - 6 Eylül Cuma günleri arasında yapılacak. Öğretmenler eylül seminerinde mesleki çalışma yaptıkları her bir gün için 3 saat ek ders ücreti alacak. İşte o rakamlar.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 14 dakika önce

EYT yasasını kaçıranlar dikkat! İşte 1999-2008 arası girişi olanları erken emekli edecek sistem

Milyonlarca kişinin ortak hayali erken emeklilik.1999 ile 2008 yılları arasında sigorta girişi olanların gözü torba yasada. SGK giriş tarihlerine göre belirlenen 3600, 4500 ve 5400 gün primle emeklilik şartları belli oldu. İşte EYT'ye gerek kalmadan emeklilik elde edeceğiniz o sistem.
Ekonomi - Ekonomi
6 saat 26 dakika önce

KKM 60,9 milyar TL düşerek 1,88 trilyon TL'ye geriledi

Kur Koruma TL mevduatlarda gerileme sürerken KKM toplamı 60,9 milyar TL düşerek 1,88 trilyon TL oldu. Bu rakamlar son altı ayın en hızlı düşüşe olarak kaydedildi.
 - 500 bin elemana ihtiyaç var
6 saat 38 dakika önce

ABD'yi emeklilik dalgası vurdu: 500 bin elemana ihtiyaç var! İşte en çok etkilenecek sektörler

Koronavirüs sonrası enerji fiyatlarının yükselmesi, üretimin olumsuz etkilenmesi ABD ve Avrupa ekonomisinde durgunluğu getirmişti. Birçok sektördeki iş sıkıntısı emeklilik beklentisi oluşturdu ve gözler ABD'ye çevrildi. Yaşlı nüfusun çalışma oranları, emeklilik ve genç işçi maaşlarında artış beklentisiyle birlikte bazı sektörlerin durumu araştırıldı. İşte etkilenecek sektörler...
 - Otopark ve araç çekme ücretlerine zam
7 saat 16 dakika önce

Yediemin otopark ve araç çekme ücretlerine zam geldi

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 13 zam yapılmasının ardından günlük otopark ve çekici ücretlerine zam geldi. Yediemin otopark ve araç çekme ücretlerine de yüzde 13 zam geldi. Araç çekme ücreti 800 liraya yükseldi.
Ekonomi - Ekonomi
8 saat 3 dakika önce

JPMorgan'dan Türkiye'ye kritik ziyaret! 20 banka ve şirket ile bir araya geldi

Dünyanın en önemli finans kurumlarından JPMorgan analistleri, Türkiye'yi ziyaret ederek 20 banka ve şirketle görüştü. JPMorgan, Türkiye'de yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatlarıyla birlikte kur korumalı mevduatlarını standart TL mevduatlarına çevirme eğilimine dikkat çekti.
Ekonomi - Ekonomi
8 saat 46 dakika önce

AJet, 9 euro ve dolardan başlayan ucuz bilet kampanyasını başlattı! Sadece 1 gün sürecek

AJet'ten 1 gün sürecek ucuz bilet kampanyası başlattı. Sadece 9 euro ve dolardan başlayan fiyatlarla yurt dışı bileti satılacak. 25-26 Temmuz 2024 tarihlerinde kesilen biletlerle 16 Eylül 2024 - 27 Mart 2025 tarihleri arasında seyahat edilebilecek.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 16 dakika önce

Türkiye'nin kapasite kullanım oranı Temmuz ayında hafif düştü

Türkiye Merkez Bankası'nın (TCMB) Perşembe günü yayımladığı anket sonuçlarına göre, Türkiye imalat sanayi kapasite kullanım oranı temmuzda hazirana kıyasla 0,3 puanlık hafif bir düşüşle yüzde 75,9'a geriledi.
 - Takip edilecek seviyeler belli oldu
9 saat 18 dakika önce

Altın fiyatları için dünyaca ünlü bankadan rekor tahmin! Gram altın fiyatlarında takip edilecek seviyeler belli oldu

Altın fiyatları, kritik ABD enflasyon verileri öncesinde sert düştü. Ons altındaki gerileme ve dolar/TL kurundaki sakin seyirle gram altın geri çekilmeye başladı. FED tarafından gelen bilgi akışı yatırımcılar tarafından takip edilirken alım-satımlar için temkinli bekleyiş sürüyor. Dünyanın en önemli bankalarından Goldman Sach ise altın için beklediği zirveyi açıkladı.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 20 dakika önce

Türkiye'nin ünlü hava yolu şirketi resmen iflas etti

Türkiye’nin köklü hava yolu firmalardan birisi olan Atlasglobal resmen iflas etti. Atlasglobal, 17 Haziran 2021 tarihinde iflas sürecine girmişti. Firma ile ilgili Yargıtay’dan onama kararı çıktı. Yargıtay'ın onama kararıyla birlikte Atlasglobal, resmen iflas bayrağını çekmiş oldu.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 43 dakika önce

Ünlü varlık yöneticisi, Trump'ın Bitcoin'i rezerv para olarak kullanacağını söyledi

Varlık yöneticisi Bryan Courchesne, Bitcoin'in Trump yönetimi altında ABD hükümeti için stratejik bir rezerv varlık olacağını iddia etti. Courchesne ayrıca ABD Adalet Bakanlığı'nın 200.000 Bitcoin tuttuğunu ve ABD hükümetinin Bitcoin'in en büyük sahibi olduğunu ifade etti.
 - SGK borçlar için harekete geçti
9 saat 48 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti! SGK harekete geçti: Prim borcu tutarı belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan SGK’ya prim borcu olan belediyelerle ilgili açıklama yaptı. Işıkhan, belediyelerin Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) toplam prim borcunun 96 milyar lirayı bulduğunu söyleyerek “SGK'ye olan prim borçlarının bir an önce tahsil edilmesi gerekiyor." dedi.
Ekonomi - Ekonomi
10 saat 28 dakika önce

Saat&Saat yılın ilk yarısında 5 farklı ödülün sahibi oldu!

“Türkiye’nin Saatçisi” Saat&Saat, sektördeki 30. yılını kutladığı 2024 yılında, ödüllere doymuyor. Farklı kategorilerde toplam 5 farklı ödülün sahibi olan Saat&Saat, çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.
Ekonomi - Ekonomi
10 saat 37 dakika önce

TÜİK açıkladı! Güven endeksi hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektöründe azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini açıkladı. Güven endeksi temmuzda azaldı.
 - Hangi yıl emekli olduğunuzu kontrol edin
10 saat 41 dakika önce

Emekli maaşları düşecek iddiası! 2008 detayı: Hangi yıl emekli olduğunuzu kontrol edin

SGK Uzmanı Ali Tezel emeklileri üzecek bir iddia ortaya attı. 2008 detayı ile emekli maaşlarının düşeceğini ifade etti. SGK Uzmanı Ali Tezel, 2008 yılını işaret ederek emekli aylıklarının prime esas kazançlarının yarısı kadar olacağını iddia etti. 
 - Mevduat faizleri kazancını artıracak
10 saat 50 dakika önce

Mevduat faizleri Merkez Bankası kararı sonrası kazancını artıracak! Bankacılardan mevduat faizi yorumu

Mevduat faizleri Merkez Bankası’nın peş peşe aldığı kararların ardından 2-3 puan yükselecek. TCMB, piyasadaki likidite fazlası ortadan kaldırmak için TL karşılığı döviz ve altın swap ihalelerine başlayacağını açıkladı. Yatırımcı ise mevduat faiz oranlarındaki değişimleri takip ediyor. İşte tüm detaylar…
 - Beklenmedik dolar ve enflasyon tahmini
11 saat 7 dakika önce

Ünlü dev banka şaşırttı! Wells Fargo’dan beklenmedik dolar ve enflasyon tahmini

Wells Fargo'dan dikkat çeken dolar TL ve enflasyon tahmini geldi. Wells Fargo Uluslararası Ekonomisti ve Döviz Stratejisti Brendan McKenna, Türkiye'de yıl sonu enflasyon beklentisini değerlendirirken, dolar kuru tahmini yaptı. Tahminleri ise şaşırttı.
Sona Git