Tgrt Haber
BIST
10643.58
%3.14
(323.61)
Dolar
32.2053
%-0.22
(-₺0.07)
Euro
35.1156
%-0.22
(-₺0.08)
Sterlin
41.0337
%-0.05
(-₺0.02)
Altın
2496.844
%1.04
(₺25.70)
Bitcoin
$66999
%-0.14
Ethereum
$3098.5
%0.04
AVAX
37.25
%2.34
 - Piyasalarda son durum
16 saat 46 dakika önce

3 büyükşehirde satılık ve kiralık evlerin fiyatları düştü! Emlak piyasasında son durum

Yapılan bir raporlamada 3 büyükşehirde kira ve satılık evlerin fiyatlarının düştüğü tespit edildi. Piyasalarda özellikle 2020'den beri hızla artan kiralarda ise durağanlığın seyrettiği tespit edildi.
Ekonomi - Ekonomi
17 saat 46 dakika önce

Son dakika! Bakan Şimşek tarımsal kaynak tutarını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ''520 milyar lira tarımsal kaynak sağlamış olacağız'' dedi.
 - SGK uzmanı ‘umut var’ dedi, tarih verdi
17 saat 58 dakika önce

Asgari ücrete ara zam tamamen rafa mı kalktı? SGK uzmanı ‘umut var’ dedi, tarih verdi

Asgari ücrete ‘ara zam’ beklentileri artarken hükümet yılbaşındaki ‘tek zam’ söylemlerinden geri adım gelmiyor. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Vedat Işıkhan, yine ‘gündemimizde yok’ açıklamasını yaptı. Bu durumun değişebileceğine dair çalışan kesimde bir umut da var. Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, ara zam ile ilgili beklentilerini açıkladı.
 - Çiftçilere peş peşe müjdeler!
18 saat 25 dakika önce

Son dakika! Erdoğan'dan 'Tarım bitti' iddialarına sert cevap

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Ekosistemi buluşmasında açıklamalarda bulundu. Çiftçilere peş peşe müjdeler veren Erdoğan, kredi desteklerini açıkladı.
 - Seçim bitti, belediyeler kıyıma başladı
18 saat 41 dakika önce

Seçim bitti, belediyeler işçi kıyımlarına başladı! SGK uzmanı uyardı

Yerel seçimlerin ardından belediyelerde işçi çıkarımları başladı. Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan işçiler hakları için mücadeleye hazırlanıyor. Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, bu konuda sıklıkla mesaj aldığını dile getirerek ilgili bakanlıkları işçilerin hakları için çağrıda bulundu.
Ekonomi - Ekonomi
18 saat 42 dakika önce

SGK'da hizmet kalitesi en üst düzeyde

Sosyal Güvenlik Haftası’ kapsamında açıklamalar yapan SGK Başkanı Raci Kaya ulaşılabilir hizmete dikkat çekerek dijital dönüşümle birlikte hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmıştır” dedi.
 - Emekliye özel uygulamalar devreye alınıyor
19 saat 12 dakika önce

Emekli için ücretsiz ve indirimli uygulamalar geliyor! Bakan Işıkhan açıkladı: 81 İlde hazırlıklar başladı

2024 yılının ‘Emekliler Yılı’ olarak ilan edilmesinin ardından hükümetin üzerinde çalıştığı sosyal projelerin ayrıntıları ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhani emeklinin refah seviyesini yükseltmek amacıyla devreye alınacak projeleri tek tek açıkladı. Buna göre 81 ilde emekli masaları kurulacak, kamu tesisleri kapılarını ücretsiz açacak. Pek çok alanda özel indirimler de devreye alınacak.
Ekonomi - Ekonomi
20 saat 35 dakika önce

Avro Bölgesi yıllık enflasyon verisi belli oldu

Avro Bölgesi'nde Tüketici Fiyat Endeksi verileri belli oldu. Buna göre, nisan ayında yıllık bazda yüzde 2,4 seviyesinde belirlendi.
 - Tüm ayrıntılar belli oldu
21 saat 12 dakika önce

Yurt dışından telefon getirenler için karar verildi, tüm ayrıntılar belli oldu

Ticaret Bakanlığı vergi kayıp ve kaçakları önlemek için muafiyet fazlası getirilen cep telefonlarına yönelik uygulamada değişikliğe gitti. Konuya dair tüm detaylar belli olurken açıklamada üç takvim yılında 1 adet getirilebildiğine işaret edildi.
Ekonomi - Ekonomi
21 saat 17 dakika önce

CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral’dan 19 Mayıs mesajı

Milli Mücadele’nin ilk adımlarının atıldığı Samsun’dan ihraç ettiği ürünleriyle dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticilerinden biri olan CANiK, yayımladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Ekonomi - Ekonomi
21 saat 20 dakika önce

Bakan Göktaş açıkladı: Aile Sosyal Destek Programıyla 7,4 milyon haneye ulaştık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türk Devletleri Teşkilatı "Bakanlar Yuvarlak Masa Toplantısı"nda uygulamada olan sosyal destek programları ile ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu. Bakan Göktaş, "Aile yapısının güçlendirilmesi ve değerlerinin korunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aile Sosyal Destek Programımızla 7,4 milyon haneye ulaştık.” dedi.
 - Rekora yabancı yatırımı ve CDS desteği
21 saat 43 dakika önce

Borsaya yabancı yatırımcı desteği geldi, tarihi zirvesine çıktı

Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk primindeki (CDS) düşüşün borsayı desteklemesiyle beraber endeks bugün gün içi tarihi zirvesine çıktı.
 - Artık aile hekimleri de yazabilecek!
21 saat 51 dakika önce

Bakan Işıkhan duyurdu: Artık aile hekimleri de yazabilecek!

Son dakika haberi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 'Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemeleri' ile yıllık 3,2 milyar TL tasarruf sağlanacağını söyledi. Bakan Işıkhan; kronik Hepatit B, Hepatit D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının artık aile hekimleri tarafından da yazdırılabileceğini duyurdu.
 - Bakan Şimşek’ten enflasyon değerlendirmesi
21 saat 55 dakika önce

TCMB’nin enflasyon beklentisi sonrası Bakan Şimşek’ten kritik mesaj: Hedefimizde kararlıyız

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi sonrasında enflasyon tahminindeki güncelleme sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kritik değerlendirme geldi. Bakan Şimşek, Programımızın olumlu sonuçları enflasyon beklentilerine de yansıyor. Hedefimize ulaşmakta kararlıyız” mesajı verdi.
 - Ticaret Bakanı Ömer Bolat enflasyon mesajı!
22 saat 14 dakika önce

Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Enflasyonla mücadelede önemli adımlar atıyoruz

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat İsrail ile hem ithalatın hem de ihracatın durdurulması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. “2 Mayıs itibariyle Türkiye ile İsrail arasında ticaret yapılmamaktadır” diyen Bakan Bolat “Bizim Filistin ile ticaretimiz açık olarak devam etmektedir. Biz Filistin’i tanıyan bir ülkeyiz” dedi. İç ticaret ile ilgili enflasyon için atılan adımları da değerlendiren Bakan Bolat, Enflasyonla mücadelede fahiş fiyat, stokçuluk konularında çalışmalara devam ettiklerini söyledi.
 - Bakan Bolat'tan İsrail ile ticaret açıklaması
22 saat 24 dakika önce

Bakan Bolat'tan İsrail ile ticaret açıklaması geldi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmeler yaptığı açıklamalarında "İsrail ile ticaret durduruldu. Önce 1.019 üründe ve 54 grupta ihracatı durdurduk" dedi.
Ekonomi - Ekonomi
22 saat 34 dakika önce

Merkez Bankası açıkladı, kısa vadeli dış borç stoku belli oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Mart 2024 dönemine ilişkin kısa vadeli dış borç istatistikleri belli oldu. Buna göre, Kısa vadeli dış borç stoku, martta 2023 yıl sonuna kıyasla yüzde 0,1 artışla 175,4 milyar dolar oldu.
Ekonomi - Ekonomi
22 saat 49 dakika önce

Birleşmiş Milletler Türkiye'nin büyüme tahminini açıkladı!

Birleşmiş Milletler (BM) Ekonomik ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı “Dünya Ekonomik Durumu ve Beklentiler" raporunu yayımladı. Raporda Türkiye ekonomisinin 2024 yılında yüzde 3,2 seviyesine doğru yavaşlayacağını öngördü.
 - İlk çeyrekte oran düştü
22 saat 52 dakika önce

2024 yılı ilk çeyrek işsizlik rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, işsizlik oranlarını açıkladı. 2024 yılı ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 30 bin kişi artarak 3 milyon 105 bin kişi oldu.
 - Rusların gözdesi Türkiye
22 saat 54 dakika önce

Son dakika! TÜİK duyurdu: İşte en fazla ve en az konut satılan iller

TÜİK'in aktardığı verilere göre; Türkiye genelinde konut satışları nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 azaldı. Peki en fazla ve en az konut satılan iller hangileri? İşte detaylar...
Sona Git