Tgrt Haber
BIST
10471.32
%0.76
(79.44)
Dolar
32.7824
%1.51
(₺0.49)
Euro
35.1076
%0.49
(₺0.17)
Sterlin
41.6082
%0.78
(₺0.32)
Altın
2435.331
%0.75
(₺18.21)
Bitcoin
$66982
%0.49
Ethereum
$3516.4
%1.19
AVAX
31.61
%0.99
Ekonomi - Ekonomi
7 saat 8 dakika önce

Takdir ve teşekkür alan öğrencilere müjde: 10 bin 200 TL destek ödemesi yapılacak

2023-2024 eğitim öğretim yılı sona erdi. Karnelerini alan milyonlarca öğrenci için yaz tatili başladı. Derslerinde başarılı olan öğrencilerde teşvik ödemelerinin sabırsızlığı başladı. Takdir veya teşekkür belgesi alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine karşılıksız 10 bin 200 TL'ye kadar karne ödülü var. İşte ayrıntılar...
 - Dünya Altın Konseyi Asya için düğmeye bastı
8 saat 4 dakika önce

Yatırımcıları yakından ilgilendiriyor, küresel altın piyasası şekilleniyor: Dünya Altın Konseyi, Asya için düğmeye bastı

Küresel altın piyasasını baştan şekillendirecek ve yatırımcıları yakından ilgilendirecek gelişmeler yaşanıyor. Dünya Altın Konseyi ve Singapur Külçe Piyasası Birliği, Asya'da bir altın merkezi oluşturmayı hedefliyor.
Ekonomi - Ekonomi
8 saat 23 dakika önce

Yurt dışına çıkmak isteyenler dikkat! Harç pulu fiyatlarına 10 kat zam!

150 lira olan yurt dışı çıkış harcı için dev zam yolda. Yurt dışı çıkış harçlarına yüzde 566 veya yüzde 1066 zam geleceği ileri sürüldü. Eğer bu oranlarda zam gelirse 150 liralık yurtdışı çıkış harçlar 1000 veya 1750 TL'ye ulaşacak.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 10 dakika önce

Bakan Şimşek'ten dezenflasyon açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Merkez Bankası Piyasa Katılımcılar Anketi sonrası açıklama geldi. Bakan Şimşek, "Beklentiler hedeflerimize yakınsamaya devam ettikçe dezenflasyon sürecimiz daha da hızlanacaktır" dedi.
Ekonomi - Ekonomi
9 saat 34 dakika önce

Morgan Stanley'den yeni dolar/TL tahmini geldi

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye için yayımladığı notunda dolar/TL kuruna yönelik beklentilerini paylaştı. Banka, Türkiye’nin risk priminin 217 puana gerileyeceğini tahmin ediyor.
 - İflas eden şirket sayısı yüzde 25 arttı
9 saat 45 dakika önce

Ekonomik sıkıntı Almanya'yı vurdu! İflas eden şirket sayısı yüzde 25 arttı

Almanya'da pandemiden beri devam eden ekonomik kriz şirketleri vurdu. 2023 yılından bu yana iflas eden şirket sayısı yüzde 25'e çıktı.
 - Kriptoya vergi gelecek mi?
10 saat 28 dakika önce

Yeni vergi düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu! İşte vatandaşı ilgilendiren maddeler

Hükümet yeni vergi düzenlemesi için kolları sıvarken Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek yakın zamanda düzenlemenin Meclis’e geleceğini duyurdu. Yeni düzenlemeye ile 226 milyar TL ek kaynak sağlanacağı ifade edilirken vatandaşı doğrudan etkileyecek maddeler dikkat çekti.
 - Kurban Bayramı öncesi işçiye çifte müjde gel
10 saat 40 dakika önce

İkramiyeler bugün hesapta! Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden Kurban Bayramı öncesi işçiye çifte müjde geldi

İşçilerin bayram öncesi yüzü gülecek. Kayseri'de işçilere bayram öncesi ikramiyeler bugün yatırıldı. Haberi Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu yerlerde çalışan işçilere duyurdu.
 - Bakan Uraloğlu elleçleme verilerini paylaştı
11 saat 20 dakika önce

Bakan Uraloğlu elleçleme verilerini paylaştı, en fazla yükün gittiği ülke belli oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının Ocak-Mayıs döneminde limanlarda elleçlenen yük miktarıyla ilgili açıklama yaptı. Uraloğlu, mayıs ayında yurt dışına deniz yolu ile yapılan taşımalarda yüzde 15,8 artış yaşandı.
 - Ödemeler bugün hesaplara yatıyor
11 saat 42 dakika önce

Bakan duyurdu! Ödemeler bugün hesaplara yatıyor

Aile ve Gençlik Fonu’nun ikinci etap ödemeleri Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekilerek ödemelerin bugün hesaplara yatacağı açıklandı.
 - Çin'den Türkiye'ye 'gümrük vergisi' tepkisi
12 saat 6 dakika önce

Çin'den Türkiye'ye 'gümrük vergisi' tepkisi: Tarife kaldırılsın

Türkiye kısa süre önce Çin'den ithal edilen araçlar için gümrük vergisini yüzde 10'dan yüzde 50’ye yükseltti. Çin Ticaret Bakanlığı ise duruma tepki göstererek uygulanan tarifenin kaldırılmasının istedi.
 - Merkez Bankası kritik anketi yayımladı
12 saat 10 dakika önce

Son dakika! Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahmini belli oldu

Son dakika! Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketini yayımladı. Katılımcıların yıl sonu dolar kuru beklentisi 37,75 TL olurken enflasyon beklentisi yüzde 43,52 şeklinde açıklandı.
Ekonomi - Ekonomi
12 saat 33 dakika önce

Turizmin can suyu jeotermaller! Isparta'ya 3 yeni saha için ihaleler açıldı

Ülke içindeki turizm yanı sıra yurt dışından da akın akın turizmi çeken jeotermallere 3 yenisi daha eklenecek. Isparta'yı hareketlendirecek turizmin can suyu jeotermal sahalar için ihale açıldı.
 - İTO Başkanı Avdagiç'ten açıklama
12 saat 40 dakika önce

İTO Başkanı Avdagiç 'faiz indirimi' açıklaması yaptı, enflasyon için kritik iki maddeyi açıkladı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomide son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği açıklamasında “Enflasyonla mücadele sürecinde alınacak hızlı mesafeyle, bu yıl içinde bile faiz indirimi konusunu konuşabiliriz” dedi.
Ekonomi - Ekonomi
12 saat 59 dakika önce

Borsaya girecekler dikkat! SPK 2 şirketin ilk halka arzını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), iki yeni şirketin halka arzına onay verdi. Kurumlardan biri pay başına 30 TL diğer ise 14,50 liradan halka arz olacak.
 - Bayram öncesi para cezası yağdı
13 saat 9 dakika önce

Ticaret Bakanlığı fırsatçılara göz açtırmadı! Bayram öncesi fahiş fiyat uygulayanlara para ceza yağdı

Kurban Bayramı öncesi fırsatçılık yapanlara Ticaret Bakanlığı göz açtırmadı. Her il şehir market ve satış kurumunu kontrol eden Ticaret Bakanlığı para yada iş yeri kapatma cezası uyguladı.
Ekonomi - Ekonomi
13 saat 14 dakika önce

İki kritik veri sonrası dolar yükselişe geçti, İşte 14 Haziran güncel döviz fiyatları

FED faiz kararları ve ABD enflasyon verileri ile piyasalar yeniden şekillenirken dolar endeksi ardı ardına iki haftada da yükseldi. Bir süredir yatay seyirde hareket eden dolar/TL kuru 32,50 bandında seyretmeye devam ediyor.
Ekonomi - Ekonomi
14 saat 54 dakika önce

Bayram öncesi altında hareketlilik! İşte 14 Haziran 2024 altın fiyatları

Haftanın son iş gününde altın fiyatlarında hareketlilik yaşanıyor... Gram altın, çeyrek altın ne kadar oldu? İşte 14 Haziran 2024 altın fiyatları...
 - 'Bir kuruş aşağısına asla razı olmayız'
13 Haziran 2024 - 19:28

CHP fındık üreticisi için taban fiyat verdi: Bir kuruş aşağısına asla razı olmayız

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, fındık üreticilerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek, bu yıl fındıkta kilo başına 150 liralık bir taban fiyat belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Torun, "Bu ülkede 70 sente muhtaç olduğumuz zamanlarda bile fındık döviz sağlayan bir üründü, ama yıllardır hak ettiği değeri göremedi" dedi.
 - 'Bir süreliğine erteliyoruz'
13 Haziran 2024 - 18:59

Mehmet Şimşek 'yeniden değerlendirdik' diyerek duyurdu: Bir süreliğine erteliyoruz

Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını yeniden değerlendirmek üzere bir süreliğine ertelendiğini duyurdu. Borsaya yönelik vergi düzenlemesinin gündeme gelmesinin ardından borsada düşüş yaşanmıştı.
Sona Git