Tgrt Haber
Yaşam - Yaşam
20 saat 47 dakika önce

Şoke eden olay! Saç ekimi için gittiği hastaneden cenazesi çıktı

Kahramanmaraş'ta yaşayan yabancı uyruklu Yasin Dibo, saç ekimi için geldiği hastanede hayatını kaybetti. Babasının sapasağlam hastaneye gittiğini ve hastanenin kendilerine babalarının bir anda öldüğünü söylediğini ifade eden Yasin Dibo'nun oğlu Muhammed Dibo, "Hastanenin hazırladığı kağıtlara zorla imza attırmaya çalıştılar, ama biz atmadık. Doktor bu durumu görünce direk hastaneden kaçmış" dedi.
Yaşam - Yaşam
20 saat 51 dakika önce

Satacağı son kurbanlığı altınlarla süsledi!

Bir vatandaş satacağı son kurbanlığını altınlarla süsledi. Kurban Bayramı öncesi yaşanan renkli görüntüler güldürdü.
Yaşam - Yaşam
23 saat 31 dakika önce

Bayram öncesi nüfus patladı! Normalde 7 kurbanda 500 bine yükseldi

Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Vatandaşlar tatil bölgelerine akın etmeye başladı. Onlardan biri de Amasra oldu. Bartın'ın 6 bin 600 nüfuslu turistik ilçesi Amasra'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi tüm konaklama tesislerinde rezervasyonlar yüzde 90'a ulaştı.
Yaşam - Yaşam
12 Haziran 2024 - 13:39

Bu keçi danalara rakip oldu! Boyunu gören gözlerine inanamıyor

Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı, pazarlarda hareketlilik başladı. Eskişehir'deki bir kurban pazarında ayağa kalkınca 3 metre boya ulaşan ‘Kocaoğlan’ isimli keçi pazardaki büyükbaş kurbanlıklara rakip oldu. Pazarın gözdesi olan keçi büyük ilgi görüyor.
Yaşam - Yaşam
12 Haziran 2024 - 13:21

Samsunda barajlar alarm veriyor! Yüzde 80'deb yüzde 30'a kadar düştü

Yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları su krizini de beraberinde getirdi. Samsun'un içme suyu ihtiyacını karşılayan barajda su seviyesi yüzde 38'e düştü. Çakmak Barajı’nda 12 Haziran 2023’te yüzde 82,9 olan doluluk oranı, 11 Haziran 2024’te yüzde 38,3’e geriledi.
Yaşam - Yaşam
12 Haziran 2024 - 12:58

Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok

Kurban Bayramı yaklaşırken artan kaçak kurbanlıklar için özel ekip kuruldu. Dünyada eşi benzeri olmayan ekip kurbanlıkların peşine düşmek için sürekli çalışıyor.
Yaşam - Yaşam
12 Haziran 2024 - 11:37

Bir ilde daha ormana girişler kısıtlandı: Bu saatlerde ateş yakılamayacak

Denizli'de mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanlarının dışında kalan ormanlık alanlara girişler kısıtlanarak saat 20.00'den 08.00'e kadar ateş yakmak yasaklandı.
Yaşam - Yaşam
12 Haziran 2024 - 10:21

Ankaralılar dikkat! Bayramda bu yollar kapalı olacak

Kurban Bayramı tatili süresince Ankara sınırları içerisinde bazı yol güzergahlarında bulunan kavşakların kapatılarak, trafik akışının transit olarak verileceği duyuruldu.
 - Sıcak havalarda saatli bomba gibi patlıyor
12 Haziran 2024 - 08:53

Arabalarda plastik ve cam şişe bırakanlar yandı! Sıcak havalarda saatli bomba gibi patlıyor

Hava sıcaklığının artması arabaları el bombasına çevirdi. Serinlemek için içilen su şişesi ya da arabanın içinin güzel kokması için konulan cam şişeler saatli bomba gibi patlıyor. Uzmanlar uyarıları sıraladı.
 - Isırdı mı, öldürüyor!
12 Haziran 2024 - 08:18

Bolu'da görülen yılan şehri ürküttü: Isırdı mı, öldürüyor!

En zehirli yılan türleri arasında en üst sıralarda yer alan "boynuzlu engerek" Bolu ormanlarında görüntülendi. Yılan görüntüsüyle bile hayranlık verici bir tedirginlik uyandırıyor. Ancak piknik severler başta olmak üzere halk, bir nebze de olsa tedirgin.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 14:11

Sivas'ta kene vakaları ölüme neden oldu! Ülke genelinde ciddi artış yaşandı

Son haftalarda hava sıcaklığının artmasıyla kene kâbusu geri döndü. Sivas'ta bir haftada 3 kişi hayatını kaybetti. Sivas'taki bir klinikte 2 muhtemel, 3 kesin hastanın tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Uzmanlar, özellikle hayvan sahipleri ve çiftçilerin risk altında olduğunu belirterek, keneye kesinlikle elle çıplak elle dokunulmaması gerektiğini söyledi.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 13:46

"Yaren" leyleğin yavru hasreti son buldu: Tedavisinin ardından yuvaya bırakıldı

Bursa'da bitkin düştüğü için yuvasından alınan "Yaren" leylek tedavisinin ardından yuvasına bırakıldı.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 11:23

Gurbetçiler yurda akın ediyor! Türk bayrağını görünce tüylerim diken diken oldu!

Kurban Bayramı'nı ve yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçilerden bin 400 kilometrelik ‘sıla' yolculuğunda arabalı treni tercih edenler, 40 saate yakın süren yolculuğun ardından Edirne Tren Garı'na ulaştı.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 10:37

Satıcılardan hırsızlara karşı ilginç önlem! Koyun koyuna kurban nöbeti..

Bursa'da ürünlerini satmak için binlerce kilometre uzaktan gelen celepler, gece yarısı sabaha kadar hayvan pazarında kurbanlıklarla koyun koyun nöbet tutuyor. Satıcılardan Mahir Danacı, “Hayvanlarımızla birlikte uyuyoruz. Hiç rahatsız değilim, otelden rahat uyuyorum.” diye konuştu.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 09:47

Olimpos'ta büyük yangın! Kadir'in Ağaç Evleri küle döndü

Antalya'nın dünyaca ünlü tatil merkezi Olympos'ta Milli Park içindeki 'Kadir'in Ağaç Evleri' adlı konaklama tesisi, dün gece çıkan yangında tamamen kül oldu. Tesisin sahibi Kadir Kaya gördüğü manzara karşısında şoke oldu.
Yaşam - Yaşam
11 Haziran 2024 - 09:24

İstanbul plajları alarm veriyor! Sıcak hava dalgası denizleri bile etkiledi

Havalar oldukça sıcak seyrederken bunalan birçok kişi serinlemek için denizlere giriyor. Ancak denize girerken dikkat edilmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı İstanbul'daki plajların temizlik durumlarını inceledi. Bazı noktalar alarm seviyesinde çıktı.
Yaşam - Yaşam
10 Haziran 2024 - 17:02

Erzurum'un parlayan zekası Minel: 7 yaşında oyun yazdı

Bilim Erzurum'un "üstün zekalı" öğrencisi 10 yaşındaki Minel Atak, yazılım ve robotik kodlamadaki yeteneğiyle dikkati çekiyor. 5 yaşında İngilizce öğrenmeye başlayan küçük kız 7 yaşında oyun yazdı.
Yaşam - Yaşam
10 Haziran 2024 - 11:45

Mahalleliyi bezdiren koku! Bu aracı gören dönüp bir daha bakıyor

Adana'da Bir kağıt toplayıcısına ait olduğu öğrenilen ve toplayıcının biriktirdikleri ile mahalle sakinlerinin çöplerini bıraktığı çöp kaplı araç görenleri hayrete düşürdü.
 - Bin TL fiyat verdiler
08 Haziran 2024 - 18:28

'Allah' yazısı olan karpuz hayrete düşürdü, bin TL fiyat verdiler

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde tezgahta üzerinde 'Allah' yazısının olduğu karpuz görenlerin dikkatini çekti.
Yaşam - Yaşam
08 Haziran 2024 - 17:09

Meşhur Isparta gülü Çin'e açılıyor: Canlı yayında tanıttılar

Çin Halk Cumhuriyeti'nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Isparta gülünü tanıtmak amacıyla Isparta'ya geldi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'le bir araya gelen fenomen 3 sosyal medya platformu üzerinden canlı olarak yayınlandı. Başkan Başdeğirmen, Isparta gülünü Çin'e tanıtarak, “Çin'deki vatandaşları Isparta'mızın değerlerini ve güzelliklerini göremeye davet ediyorum” dedi.
Sona Git