Tgrt Haber
Yaşam - Yaşam
04 Temmuz 2024 - 04:41

Sobalar yakıldı, kombiler açıldı... 81 il sıcaktan kavrulurken onlar üşüyor

Ülke genelinde sıcak havalar etkisini gösterirken, bir ilimizde ise vatandaşlar serin havalar nedeniyle soba yakarak ısınıyor. Köy sakinlerinin temmuz ayında soba yakarak ısındığı anlara ait görüntüler ise sosyal medyada kısa süre içerisinde gündem oldu. 81 il sıcaktan kavruluyor onlar soba yakıp ısınıyor!
Yaşam - Yaşam
04 Temmuz 2024 - 00:54

Çakan şimşekler görsel şölen oluşturdu, izleyenler hayran kaldı

Düzce’de yağmurlu hava öncesinde kara bulutların arasında birbiri ardına şimşekler çaktı. Gökyüzünde adeta görsel şölen oluştu.
Yaşam - Yaşam
03 Temmuz 2024 - 13:42

6 Şubat depremlerinde enkazdan çıkarılmıştı! Kendisini kurtaran itfaiye eriyle evlendi

Ankara'dan yürekleri ısıtan bir haber geldi. İtfaiye çalışanı Cebrail Sarsılmaz, asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023 depremlerinde Kahramanmaraş'taki Müjde Apartmanının enkazından kurtardığı Sinem Kaynak ile dünyaevine girdi. Çiftin mutlulukları görülmeye değerdi.
Yaşam - Yaşam
03 Temmuz 2024 - 10:21

Vinç operatöründen yürek ısıtan görüntü: 60 metre yükseklikte namazını kıldı

Pendik Kurtköy'de kule vinç operatörü olarak çalışan işçi, 60 metre yükseklikte duran vinçte namaz kıldı. O anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.
 - Kazılan yerden 60 çocuk mezarı çıktı!
03 Temmuz 2024 - 10:15

Yer: Diyarbakır... Kazılan yerden 60 çocuk mezarı çıktı!

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yürütülen arkeolojik kazıda, 60 adet çocuk mezarı bulundu. Mezarlar antropologlar tarafından incelenecek.
Yaşam - Yaşam
02 Temmuz 2024 - 10:17

Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var

Adana'da bebekken geçirdiği beyin kanaması sonrası yüzünde büyüyen kitle nedeniyle 2 yüzü varmış gibi görünen 14 yaşındaki Enes, hayalini anlattı. İlk olarak aynaya bakıp gülmek istediğini söyleyen Enes, kendisi gibi olan çocuklara yardım etmek istediğini söyledi.
 - Ordu'yu gezen Alman turist Müslüman oldu 
01 Temmuz 2024 - 18:01

Ordu'yu gezen Alman turist Müslüman oldu 

Ordu'ya turistlik gezi için gelen Alman vatandaşı, Müslüman olmaya karar verdi. Angelo Priamo isimli Alman vatandaşına Müftü İslamiyet hakkında bilgi verdi.
Yaşam - Yaşam
01 Temmuz 2024 - 15:09

200 arı kovanının arasında buldu, görünce şaşkına döndü! Yemyeşil çıkan balın kilosu dudak uçuklattı

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde arıcılıkla uğraşan vatandaş, kovanı açtığında şaşkına döndü. Balın yemyeşil olduğunu gören arıcı Ali Uyar, yeşil balın kilosunun 20 bin liradan satıldığını söyledi.
 - Listede Türkiye'den bir şehir yer alıyor
01 Temmuz 2024 - 11:01

Dünyada gezip görebileceğiniz en iyi şehirler belirlendi: Listede Türkiye'den bir şehir yer alıyor

Bir şehirde yürümek, yerel kültürü özümsemek, mahalle yaşamını gözlemlemek turistlerin ilgi odağı oluyor. Yeni rapora göre 2024 yılında dünyada en iyi gezebileceğimiz ve sokaklarında yürüyebileceğimiz şehirleri belirlendi. Listede Türkiye'den de bir şehir yer alıyor.
Yaşam - Yaşam
01 Temmuz 2024 - 09:32

Tarlasına yaban mersini ekti, şimdi paraya para demiyor! 7 ülkeye ihraç etmeye başladı

Manisa'da 66 dönüm üzüm arazisinde kurduğu üzüm bağına yaban mersini eken girişimci, 7 ülkeye ihracat yapmaya başladı. 55 ton ürün elde eden girişimci, bu hedefi aşmak istediğini de kaydetti.
Yaşam - Yaşam
30 Haziran 2024 - 07:47

Seyyid Fehim Arvasi Hazretlerinin torunu Şakire Arvas ebediyete yolculandı

İstanbul’da perşembe günü vefat eden Seyyid Fehim Arvasi Hazretlerinin torunu Şakire Arvas, Bahçesaray'da defnedildi.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 15:33

Bahçesinde gördüğünde gözlerine inanamadı! Bu bir rekor

Malatya'da bir kayısı üreticisi bahçesinde bulunan havuzda yavrulayan Anadolu semenderini görünce gözlerine inanamadı. Nesli tehdit altında olan sarı benekli semenderlerden 25’in üzerinde gören çiftçi İlhan Tursun, ilk kez bu kadar semenderi bir arada gördüğünü ve kendisini için bunun bir rekor olduğunu söyledi.
 - Minik kuzunun plaj keyfi
29 Haziran 2024 - 14:24

Minik kuzunun plaj keyfi: Bütün gözler ona çevrildi, ilgi odağı oldu

Sakarya'da bir kişi, sahiplendiği ve adeta çocuğu gibi baktığı ‘İpek' isimli kuzusunu sahile indirdi. Minik kuzuya sahildeki vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 14:02

Samsun'da yeraltı canavarı paniği! Silahla nöbet tutmaya başladılar

Samsun’un Bafra ilçesindeki Şeyhulaş Mahallesi’nde yaşayanların başı, “yılana benzeyen yeraltı canavarıyla” dertte. Vatandaşlar, evlerinin altında geçen ve boyu 5 metreyi bulan yılanlar nedeniyle silahla nöbet tutmaya başladı.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 13:37

Dev etçil çekirgeyi görenler şoke oldu! Tam 20 santim

Batman'da 20 santimetre büyüklüğündeki etçil çekirgeyi görenler hayretler içerisinde bıraktı. Çekirgenin çiftçi dostu olduğu ve korunması gerektiği belirtildi.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 13:28

Kimsenin aklına gelmezdi görenler şaşkına döndü! Karadeniz insanının kıvrak zekası

Rize'de 3 bloktan oluşan sitenin bir apartmanının giriş kapıları kot farkı nedeniyle 20 metre yukarıda kalınca apartmana girişlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılması için asansör yaptırıldı. İlginç asansör görenlere "Rizeli yine kıvrak zekasını kullandı" dedirtti.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 13:01

Dünyanın en lezzetlileri listesine girdi: 'Türk makaronu' olarak biliniyor adını yetiştiği ilçeden alıyor

Dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif harita ve bilgi platformunca hazırlanan "dünyanın en iyi 100 kurabiyesi" listesinde 47'inci sırada yer alan acı badem kurabiyesi herkesi şaşırttı. Datça'da da uzun zamandır yapılan ve bademi ile ünlü ilçenin vazgeçilmez lezzeti acı badem kurabiyesi büyük beğeni topluyor.
Yaşam - Yaşam
29 Haziran 2024 - 09:47

Bu başarı alkışlanır! Depremden kurtuldu LGS'de birinci oldu

Kahramanmaraşlı Efe Talha Palabıyık, herkese örnek olacak bir başarıya imza attı. ‘Astın Felaketi' olarak nitelendirilen depremlere Ebrar Sitelerinde yakalanan Efe, LGS'de Türkiye birincisi oldu.
Yaşam - Yaşam
28 Haziran 2024 - 17:38

Ordulu çılgın balıkçılar! Merak edip hortumun içine daldılar

Ordu'da şaşkına çeviren bi olay yaşandı. Karadenizli balıkçılar denizde çıkan hortumu merak edip içinden geçti. Balıkçı Oktay, "İçine girdiğimizde hortum bizi savurur gibi yaptı. Bu müthiş bir şeydi. Açıkçası hiç korkmadım" dedi.
 - Listede İsrail detayı dikkat çekti
27 Haziran 2024 - 18:55

Yaşanılabilir en iyi şehirler belli oldu! Listede İsrail detayı dikkat çekti

Economist Intelligence Unit (EIU), 2024'te dünyanın yaşanılabilir en iyi şehirlerin listesini hazırladı. Gazze'de sivil saldırılarını sürdüren İsrail'in listedeki sıralaması dikkat çekti.
Başa Dön Sona Git