Tgrt Haber
 - 'Hiroşima ve Nagazaki örneği korkunçtur'
23 saat 22 dakika önce

Ömer Çelik'ten ABD'nin atom bombası açıklamalarına tepki

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK Toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, ABD'nin atom bombası açıklamalarına tepki gösterdi.
Politika - Politika
22 Mayıs 2024 - 14:40

AK Parti MKYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Politika - Politika
22 Mayıs 2024 - 11:28

İYİ Parti lideri Dervişoğlu'ndan Reisi açıklaması: Suikast ihtimalinden bahsedilecek

Son dakika haberi... İYİ Parti lideri Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında; İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin konuştu.
 - Bakan Uraloğlu'ndan CHP'li Polat'a cevap
22 Mayıs 2024 - 11:06

Bakan Uraloğlu'ndan CHP'li Polat'a cevap: Türk deniz ticaret filosundaki gemi sayısını açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın, Türk deniz ticaret filosunda bulunan gemi çeşitlerine ilişkin yazılı soru önergesine cevap verdi.
Politika - Politika
22 Mayıs 2024 - 10:32

Yavuz Ağıralioğlu'ndan flaş hamle! Genel merkez binası tutuldu

İYİ Parti’den istifa edip parti kuracağını açıklayan Yavuz Ağıralioğlu yeni parti çalışmalarına hız verdi. Kurulacak partinin genel merkez binası tutuldu...
 - Romanya Başbakanı Ankara'da
21 Mayıs 2024 - 18:25

Romanya Başbakanı Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ticari hedefimiz 15 milyar dolar

Son dakika haberi... Türkiye ile Romanya arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Romanya Başbakanı Marcel Ciolacu basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz 15 milyar dolara ulaşmaktır. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi. Erdoğan gündeme dair de önemli mesajlar verdi...
 - "Gerçeğine ihtiyacımız var"
21 Mayıs 2024 - 17:31

YRP'den 'tasarruf dönemi' eleştirisi: Göstermelik değil, gerçeğine ihtiyacımız var

YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi üzerine açıklamalarda bulundu. İlgili uygulamaları yakından takip ettiklerini söyleyen Kılıç, "Sözde değil, özde tasarrufların yapılmasını bekliyoruz" dedi.
 - "İlk defa yaptık"
21 Mayıs 2024 - 17:15

Ekrem İmamoğlu'ndan 'otel' tepkilerine cevap: İlk defa yaptık

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Roma'da lüks bir otelde kalınması ve bunun bütçesinin de İBB tarafından karşılanmasına gelen tepkilere cevap verdi. İmamoğlu, "İlk defa İBB'nin kendi bütçesiyle gazetecileri getirdiğimiz bir organizasyon yaptık" dedi.
Politika - Politika
21 Mayıs 2024 - 16:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Çerkes Sürgünü" paylaşımı

Çerkes Sürgünü'ne ilişkin paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana vatanları Kafkasya'dan insanlık dışı yöntemlerle sürgün edilmelerinin 160'ıncı yıl dönümünde, Çerkes kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları paylaşıyor, hayatını kaybedenleri rahmetle yad ediyorum" dedi.
 - "4 soru sormuş, okumaya utanırım"
21 Mayıs 2024 - 13:43

Son dakika! Özgür Özel'den Bahçeli'ye cevap: 4 soru sormuş, okumaya utanırım

Son dakika haberi.. CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelttiği 4 soruya ilişkin konuştu. Özel, "Sorular CHP gibi 'Türkiye İttifakı' diyen bir partinin genel başkanına sorulacak soru değil" dedi.
Politika - Politika
21 Mayıs 2024 - 11:13

MHP lideri Bahçeli'den Reisi'nin ölümüyle ilgili suikast iddiası: Sis perdesi aralanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "Hakikaten kaza mıdır yoksa sabotaj mıdır bilemem fakat iç yüzünün en kısa sürede açıklığa kavuşturulması, üzerindeki sis perdesinin aralanması zorunluluktur" ifadelerini kullandı.
 - "Caniler için çember daraldı"
21 Mayıs 2024 - 10:33

Son dakika! Devlet Bahçeli'den Netanyahu'ya net mesaj: Caniler için çember daraldı

Son dakika haberi... MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. İşgalci İsrail'e ve katliam emri veren Netanyahu'ya sert tepki gösteren Bahçeli, UCM'nin tutuklama talebine değindi. Bahçeli, "Caniler için çemberin daraldığını göstermesinin yanı sıra çok önemli bir gelişmedir" dedi.
Politika - Politika
20 Mayıs 2024 - 22:17

Bakan Fidan, İran Dışişleri Bakanı Vekili Ali Bageri Keni ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran Dışişleri Bakanı Vekili Ali Bageri Keni ile telefonda görüştü. Bakan Fidan görüşmede İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Abdullahiyan’ın ölümü nedeniyle taziyelerini iletti.
Politika - Politika
20 Mayıs 2024 - 21:24

DEM Parti Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti: "Morali yüksek"

Kobani davasında 42 yıl hapis cezası alan Selahattin Demirtaş'a DEM Parti heyeti ziyarette bulundu. Demirtaş'ın moral durumuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 - Reisi için 1 günlük milli yas
20 Mayıs 2024 - 20:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İran Cumhurbaşkanı Reisi için 1 günlük milli yas ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve heyetinin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Erdoğan, İran halkının acısını paylaşmak için 1 günlük milli yas ilan ettiklerini açıkladı.
Politika - Politika
20 Mayıs 2024 - 17:19

Kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki kabine toplantısı başladı. Beştepe'deki toplantıda 9'uncu Yargı Paketi taslağı, eğitimcilere yönelik şiddette cezaların artırılması ile ilgili çalışmaların yanı sıra ekonomideki son gelişmeler ele alınacak.
 - "Karar yüreklere su serpmiştir"
20 Mayıs 2024 - 15:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani davasıyla ilgili ilk kez konuştu: Karar yüreklere su serpmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-8 Ekim 2014'te çıkan sokak eylemlerine ilişkin başlatılan Kobani davasında çıkan kararlar hakkında ilk kez konuştu. Kararın yüreklere su serptiğini ve adaletin tecellisine olan inancı güçlendirdiğinin altını çizen Erdoğan, "6-8 Ekim hadisesi asla bir protesto gösterisi değil 37 insanımızın vahşice öldürüldüğü bir terör kalkışmasıdır. Bu isyan girişiminde 37 insanımız şehir eşkıyaları tarafından katledilmiştir" ifadelerini kullandı.
 - "Kaçanların peşlerini asla bırakmayacağız"
20 Mayıs 2024 - 15:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ ve destekçilerine net mesaj: Peşlerini asla bırakmayacağız

Son dakika haber.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Reisi ile çok yakın bir diyalog içinde olduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye olarak bu zor günlerinde dost ve kardeş İran halkının yanında olacağız" dedi. FETÖ ve destekçilerine de net bir mesaj gönderen Erdoğan, kaçanların peşlerini asla bırakmayacaklarını söyledi.
 - Bakan Uraloğlu'dan dikkat çeken açıklama
20 Mayıs 2024 - 11:42

Bakan Uraloğlu'ndan Reisi'nin öldüğü kazayla ilgili dikkat çeken 'sinyal' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İlk etapta helikopterin sinyal verip vermediğini takip ettik. İran tarafı ile irtibata geçtik. Muhtemelen sinyal sisteminin kapalı olduğu veya helikopterde o sinyal sisteminin olmadığını düşünüyoruz” dedi.
 - Erdoğan'dan İran'a taziye mesajı
20 Mayıs 2024 - 10:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reisi için taziye mesajı paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız.' dedi.
Sona Git