Tgrt Haber
 - 'Çok istedi ama olmadı'
24 Temmuz 2024 - 19:45

CHP lideri Özgür Özel’den Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap: Hiçbir zaman birinci partinin lideri değildi!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine cevap verdi. Özel, "Kemal Bey hiçbir zaman birinci partinin lideri değildi, çok istedi ama olmadı" dedi.
 - CHP'den dikkat çeken 'sokak hayvanları' açıklaması!
24 Temmuz 2024 - 18:20

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan sokak hayvanları açıklaması: Belediyelerimiz bu yasayı uygulamayacak!

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan tepki çeken bir açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edilen sokak hayvanları düzenlemesinin Meclis’ten geçmesinin ardından CHP’li belediyelerin yasağı uygulamayacağını söyledi.
 - 'Hayata geçirmezsek savaş çıkar'
24 Temmuz 2024 - 16:41

Hakan Fidan'dan 'Gazze' uyarısı: Hayata geçirmezsek savaş çıkar

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze'de devam eden işgale ilişkin dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Filistin'de ateşkes sağlanmasının Netanyahu'nun politik amaçlarıyla örtüşmediğini söyleyen Bakan Fidan, "İki devletli çözümü hayata geçirmezsek ileride bir dördüncü Gazze savaşı çıkar" dedi. Terörle mücadeleye ilişkin de konuşan Fidan, PKK'nın Irak'ı kanser hücresi gibi sardığını belirtti.
 - Bir milletvekili daha istifa etti
24 Temmuz 2024 - 16:32

İYİ Parti'den kopan kopana! İstanbul Milletvekili Nimet Özdemir istifa etti

İYİ Parti'de yaprak dökümü devam ediyor. İstanbul Milletvekili Nimet Özdemir İYİ Parti'den istifa etti. Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifa gerekçesini açıkladı.
 - Yunan Bakan'ın hadsiz sözlerine cevap
24 Temmuz 2024 - 12:21

Bakan Güler'den Yunan Bakan'ın hadsiz sözlerine cevap: Turistik gezi için bekliyoruz

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Yunanistan Sağlık Bakanı Adonis Georgiadis'in "Bir gece ansızın Ankara’ya gelebiliriz" sözlerine cevap verdi. "Türkiye’ye yılda 60 milyon turist geliyor" diyen Bakan Güler, "Yunan Bakanı da turistik gezi için bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
 - Erdoğan'dan Özgür Özel'e çağrı
24 Temmuz 2024 - 12:18

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e çağrı: 'Emeklilere faydanız olsun istiyorsanız...'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Yunanistan Sağlık Bakanı Adonis Georgiadis'in "Bir gece ansızın Ankara'ya gelebiliriz" ifadelerine cevap veren Erdoğan "Adım adım takip ediyoruz" dedi. Ayrıca CHP'li belediyelerin borçlarına dikkat çeken Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel'e çağrıda bulunarak "Emeklilere faydanız olsun istiyorsanız SGK borçlarınızı ödeyin" ifadelerini kullandı. Sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili de konuşan Erdoğan, "Kimse bize merhamet dersi vermesin" dedi.
 - Kanun teklifi komisyondan geçti!
23 Temmuz 2024 - 22:43

Son dakika | Sokak hayvanlarıyla ilgili düzenleme komisyondan geçti!

Son dakika haberi: TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görüşülen sahipsiz hayvanlara yönelik düzenlemeleri içeren Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Buna göre, hayvan bakımevlerine alınan hayvanlardan rehabilite edilen köpekler sahiplendirilinceye kadar bu yerlerde barındırılacak.
 - 'Arzumuz sokakların güvenli hale gelmesidir'
23 Temmuz 2024 - 18:44

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten sokak köpekleri tepkilerine cevap: Arzumuz sokakların güvenli hale gelmesidir!

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten sokak köpeklerine ilişkin açıklama geldi. “Bir katliam yasası gibi sunulması büyük bir haksızlıktır” diyen Çelik, arzularının sokakların güvenli hale gelmesi olduğunu söyledi.
 - Yalvaç Belediye Başkanı partisinden ayrıldı
23 Temmuz 2024 - 18:03

İYİ Parti'de istifa furyası! Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden ayrıldığını açıkladı 

Dün İYİ Parti İstanbul milletvekili Ahmet Ersagun Yücel ve 27'nci Dönem Isparta Milletvekili Aylin Cesur'un istifalarının ardından bugün de istifa depremi yaşandı. Isparta'da Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Kodal, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. 
 - AK Parti'den Kıbrıs yorumu
23 Temmuz 2024 - 16:34

Yunan Bakanın Kıbrıs sözlerine AK Parti'den sert tepki

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, Kıbrıs meselesi sebebiyle Yunanistan Sağlık Bakanı Adonis Georgiadis'in "Bir gece ansızın Ankara’da olabiliriz" sözlerine sert tepki gösterdi.
Politika - Politika
23 Temmuz 2024 - 15:37

MKYK toplantısı başladı! AK Parti'de değişim söylentileri gündemde

AK Parti’de MKYK toplantısında bazı değişimler olacağı iddia ediliyordu. O toplantı saat 15.15'te başladı. İşte detaylar...
 - Bahçeli'den Özgür Özel'e sert tepki!
23 Temmuz 2024 - 11:04

Bahçeli'den Özgür Özel'e sert tepki: CHP liderinin ifadeleri bölücü bir ağız

MHP lideri Bahçeli parti genel merkezinde önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında CHP lideri Özgür Özel'e sert sözlerle yüklenen Bahçeli, "CHP liderinin 'Kürtler 'ben eşit hissetmiyorum' diyorsa, onlar eşit hissedene kadar mücadeleye devam edeceğiz" ifadesi bölücü bir ağızdır" dedi.
Politika - Politika
23 Temmuz 2024 - 09:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hatay' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın ana vatana katılmasının 85'inci yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı. Mesajda, "Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen başta olmak üzere, bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadeleri yer aldı.
Politika - Politika
23 Temmuz 2024 - 09:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Erzurum Kongresi' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
 - 'Sahipsiz sokak hayvanları' teklifinde yeni gelişme!
22 Temmuz 2024 - 23:24

Sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili yasa teklifinde yeni gelişme: Ötanazi ibaresi metinden çıkarıldı

Meclis Tarım Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili yasa teklifinin “Ötanazi" maddesinde revizyona gidildi. “Ötanazi” konusunda “Veterinerlik Hizmetleri Kanunu’nun 9. Maddesi'nin 3. Fıkrası” uygulanacağı hüküm altına alındı.
 - İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun Yücel istifa etti 
22 Temmuz 2024 - 21:33

İYİ Parti'de yaprak dökümü! İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun Yücel istifa etti 

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ahmet Ersagun Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini açıkladı. Öğlen saatlerinde 27'nci Dönem Isparta Milletvekili Aylin Cesur da partisinden ayrıldığını açıklamıştı. 
Politika - Politika
22 Temmuz 2024 - 21:08

Murat Kurum, Haluk Levent ile bir araya geldi 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent ile bir araya geldi. Levent, "Engelli bireyleri olan ve aynı zamanda depremden etkilenen ailelerin belirlenmesi, teslim edilmesi teknikleri ve yolları üzerine görüş alışverişinde bulunduk" ifadelerini kullandı.
 - CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama
22 Temmuz 2024 - 20:23

CHP'den Özgür Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Tarihi, yeri ve zamanı...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmek için Şam'a gideceğini açıklaması sonrası gözler ikilinin ne zaman görüşeceğine ilişkin CHP'den açıklama geldi.  
Politika - Politika
22 Temmuz 2024 - 12:49

İYİ Parti'de yaprak dökümü sürüyor! Aylin Cesur da istifa etti

İYİ Parti'de istifa furyası sürüyor, seçimlerde yaşanan hezimet sonrası vekiller bir bir gidiyor. Son olarak İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu.
 - AK Parti'de gözler yarına çevrildi
22 Temmuz 2024 - 09:35

AK Parti'de gözler 23 Temmuz'a çevrildi: Bazı genel başkan yardımcıları görevden alınabilir

AK Parti'de gözler salı günü toplanacak MKYK toplantısına çevrildi. Parti kulislerinde, toplantı sonrası bazı genel başkan yardımcılarının görevden alınacağı konuşuluyor.
Sona Git