Tgrt Haber
Politika - Politika
20 saat 10 dakika önce

Kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki kabine toplantısı başladı. Beştepe'deki toplantıda 9'uncu Yargı Paketi taslağı, eğitimcilere yönelik şiddette cezaların artırılması ile ilgili çalışmaların yanı sıra ekonomideki son gelişmeler ele alınacak.
 - "Karar yüreklere su serpmiştir"
21 saat 38 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani davasıyla ilgili ilk kez konuştu: Karar yüreklere su serpmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-8 Ekim 2014'te çıkan sokak eylemlerine ilişkin başlatılan Kobani davasında çıkan kararlar hakkında ilk kez konuştu. Kararın yüreklere su serptiğini ve adaletin tecellisine olan inancı güçlendirdiğinin altını çizen Erdoğan, "6-8 Ekim hadisesi asla bir protesto gösterisi değil 37 insanımızın vahşice öldürüldüğü bir terör kalkışmasıdır. Bu isyan girişiminde 37 insanımız şehir eşkıyaları tarafından katledilmiştir" ifadelerini kullandı.
 - "Kaçanların peşlerini asla bırakmayacağız"
22 saat 11 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ ve destekçilerine net mesaj: Peşlerini asla bırakmayacağız

Son dakika haber.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Reisi ile çok yakın bir diyalog içinde olduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye olarak bu zor günlerinde dost ve kardeş İran halkının yanında olacağız" dedi. FETÖ ve destekçilerine de net bir mesaj gönderen Erdoğan, kaçanların peşlerini asla bırakmayacaklarını söyledi.
 - Bakan Uraloğlu'dan dikkat çeken açıklama
20 Mayıs 2024 - 11:42

Bakan Uraloğlu'ndan Reisi'nin öldüğü kazayla ilgili dikkat çeken 'sinyal' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İlk etapta helikopterin sinyal verip vermediğini takip ettik. İran tarafı ile irtibata geçtik. Muhtemelen sinyal sisteminin kapalı olduğu veya helikopterde o sinyal sisteminin olmadığını düşünüyoruz” dedi.
 - Erdoğan'dan İran'a taziye mesajı
20 Mayıs 2024 - 10:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reisi için taziye mesajı paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız.' dedi.
 - Bakan Fidan'dan Reisi açıklaması
20 Mayıs 2024 - 09:18

Bakan Fidan'dan Reisi'nin ölümüyle ilgili ilk açıklama: "İran'ın acısını derinden paylaşıyoruz"

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümüyle ilgili açıklamada bulundu. Taziye mesajı veren Fidan, "İran'ın acısını derinden paylaşıyoruz" dedi.
 - Yeni müfredata anayasa benzetmesi!
18 Mayıs 2024 - 18:15

CHP Genel Başkanı Özel yeni müfredata anayasa benzetmesi yaptı!

CHP lideri Özgür Özel, Saraçhane’deki Büyük Eğitim Mitingi’nde yaptığı konuşmada, yeni müfredat çalışmasına değindi. Özel, "Müfredat yapmak anayasa yapmak gibidir. Müfredat yaparken herkesi duymalı, dinlemeli en doğrusunu tam bir mutabakatla yaparsınız” dedi.
 - Bahçeli'ye favori şarkısı soruldu!
18 Mayıs 2024 - 16:31

Devlet Bahçeli'ye favori şarkısı soruldu! Tereddüt etmeden o parçayı açtırdı

MHP'nin Kızılcahamam kampı başladı. MHP lideri Devlet Bahçeli'ye gündem dışı sorular da yönetildi. Bahçeli'ye hangi şarkıları sevdiği soruldu. Bahçeli ise bu soruya Hande Mehan'ın 'Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın' şarkısını açtırarak cevap verdi.
 - "Haksızlıktır, kul hakkına girmektir"
18 Mayıs 2024 - 13:40

Özgür Özel, hükümeti 'atama ve mülakat' üzerinden eleştirdi: Haksızlıktır, kul hakkına girmektir

CHP, İstanbul’da ‘Büyük Eğitim Mitingi’ düzenledi. Mitinge atanamayan öğretmenler, mülakat ve müfredat mağdurları ile CHP’liler katıldı. Mitingde konuşma yapan CHP lideri Özgür Özel, atama ve mülakat konusunda hükümeti eleştirdi. Özel, "Mülakat haksızlıktır, kul hakkına girmektir" dedi.
 - "Başka bir şey düşünülemez..."
18 Mayıs 2024 - 13:29

MHP lideri Bahçeli, 28 Şubat tahliyelerine ilişkin konuştu: Takdirle karşılamaktan başka bir şey düşünülemez

Son dakika haber... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28 Şubat davası hükümlülerinin tahliyesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Bahçeli, "80 yaş üstünde cezaevinde güçlük çeken insanlar bunlar. Bunu takdirle karşılamaktan başka bir şey düşünülemez" dedi.
Politika - Politika
18 Mayıs 2024 - 12:13

AK Parti Kızılcahamam kampı tarihi değişti

AK Part'nin 7-9 Haziran'da yapılacağı duyurulan Kızılcahamam 31. İstişare ve Değerlendirme Kampı'nın 31 Mayıs-2 Haziran'da yapılacağı bildirildi.
Politika - Politika
18 Mayıs 2024 - 12:08

DEM Partili belediye 19 işçinin görevine son verdi

Muş’ta DEM Partili Bulanık Belediyesi, 19 personelin görevine son verdi.
Politika - Politika
18 Mayıs 2024 - 12:07

CHP lideri Özel, Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti

CHP lideri Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Saraçhane'de düzenlenecek Büyük Eğitim Mitingi öncesi Büyükşehir Belediyesi'nin Bakırköy yerleşkesinde makamında ziyaret etti.
 - Bahçeli'den sert tepki
18 Mayıs 2024 - 11:11

Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı açılışı öncesinde konuştu.
Politika - Politika
18 Mayıs 2024 - 10:11

Son dakika! Bakan Fidan, Pakistan'a gidecek

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 19-20 Mayıs tarihlerinde Pakistan'da olacak. Fidan'ın ziyaretinde ikili, bölgesel ve uluslararası ilişkiler ele alınacak.
 - Genel merkezin kapısına kilit vuruldu
18 Mayıs 2024 - 09:59

Memleket Partisi'nin genel merkezinin kapısına kilit vuruldu

Muharrem İnce'nin liderliğindeki Memleket Partisi, 'tasarruf' gerekçesiyle genel merkezi kapatma kararı aldı. Parti, bu kararla birlikte dijital platformlardaki varlığını artırmaya yönelecek.
 - Atama kararları Resmi Gazete'de
18 Mayıs 2024 - 00:12

Angola'ya yeni büyükelçi! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Türkiye'nin Angola Büyükelçiliğine Muhammet Mustafa Çelik atandı.
 - Bakan Uraloğlu tarih verdi
17 Mayıs 2024 - 21:09

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Zengezur Koridoru için tarih verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TGRT Haber'de önemli açıklamalarda bulundu. Yerli uydu Türksat 6A'nın temmuz ayında uzaya fırlatılacağını söyleyen Bakan Uraloğlu, Kalkınma Yolu Projesi ve Türk dünyasını birbirine bağlayacak Zengezur Koridoru'ndaki son durumu da aktardı.
 - 'Demokrasi ve barış savunucusu'
17 Mayıs 2024 - 20:13

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Selahattin Demirtaş'a destek: Demokrasi ve barış savunucusudur

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasında 42 yıl hapis cezasına çarptırılan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a destek verdi. Kılıçdaroğlu, "Demirtaş'ın terör suçu yok. Demokrasi ve barış savunucusu" dedi.
Politika - Politika
17 Mayıs 2024 - 14:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile telefonda görüştü.
Sona Git