Tgrt Haber

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı 27 Nisan’da yapılacak

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
24 Nisan 2024 20:32 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 20:36
İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı 27 Nisan’da yapılacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun, kurultay tarihini duyurdu. 31 Mart yerel seçiminde istenilen oy oranının alınmaması ardından kurultay kararı alındı. Ne zaman, hangi gün gibi sorular da araştırılıyor.

Yerel seçimin ardından beklenilen sonucun gelmemesiyle beraber İYİ Parti, kurultaya gitme konusunda karar aldı. Saat kaçta ve nerede olacağı da belli oldu.

5. Olağanüstü Kurultayı, 27 Nisan günü gerçekleşecek. 

ATO Congresium'da yapılacağını ise Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun açıkladı.

Konu ile ilişkin açıklama Olgun'un sosyal medya hesabından yapıldı. İşte açıklamasında yer alan ifadeler:

"Organizasyon komitesi ve Genel Başkan adayları, Koray Aydın'ı temsilen Yetkin Öztürk, D.Musavat Dervişoğlu'nu temsilen Buğra Kavuncu, M. Tolga Akalın'ı temsilen Rıdvan Uz beylerin katılımlarıyla yapılan toplantıda, Aday temsilcilerince hiçbir şerh ve itiraz beyanında bulunulmaksızın varılan komite kararı üzerindeki ortak görüş doğrultusunda, Salonun fiziki şartları ve kapasitesi de dikkate alınarak; Kurultay delegeleri, İl, İlçe ve Belediye Başkanlarımız ile önceki dönem milletvekillerimiz dışında katılımcı davet edilmemesi kararlaştırılmıştır.

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı 27 Nisan’da yapılacak - 1. Resim

Partimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerken İYİ Parti ailesi olarak Kurultayımıza gölge düşürecek herhangi bir çarpıtma ve provokasyona izin verilmemesini rica ederim" 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...