Tgrt Haber

Kadir İnanır uyandı mı, sağlık durumu ne oldu?

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
25 Mart 2024 16:56 - Güncelleme : 25 Mart 2024 16:56

Usta sanatçılardan biri olan Kadir İnanır, geçtiğimiz günlerde Beykoz'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Sevenleri ise korkutan haberin ardından sağlık durumunu araştırmaya başladı. Bugün ise Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlami İnanır son duruma dair bilgileri paylaştı.

Dün ünlü sanatçı Kadir İnanır'ın rahatsızlanmasının ardından hastaneye kaldırılmasıyla beraber son durumu araştırıldı. Sevenleri sağlık durumunu yakından takip ederken Prof. Dr. Necdet Sağlam, İnanır, İnanır'ın sağlık durumunu açıkladı. Detaylar...

KADİR İNANIR UYANDI MI?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi bu akşam uyandırılacağını ifade etti. Bugün İnanır'ın son durumu hakkında şu sözleri söyledi: "Dünden beri yoğun bakımımızda tedavisine ve takibine devam ediyoruz. Dün akşam çekilen MR ve bu sabah çekilen tomografide pıhtı sahasında güzel bir beslenme var. Radyolojik görüntüyü, klinik de destekliyor. Kollarını, bacaklarını oynatmaya başladı."

Sözlerine şöyle devam etti:

"Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda spontane solunumu da var. Yani kendi kendine soluyabiliyor. Akşam saatlerinde de makineden ayrılmış olacak inşallah. Hem kolunda hem bacağında hareket var, fakat seviyesine tam karar verebilmek için tam uyanması gerekiyor. Şu andan itibaren fizik tedavi, rehabilitasyona da başladık. Bundan sonraki süreçte halen risklerimiz var. Kanama, tekrar pıhtı atma riski var. Bunlar olmasın diye gerekli tıbbi tedavileri yapıyoruz ama dünden itibaren görülen tablo hem klinik hem de radyolojik olarak iyiye gidiyor."

Kadir İnanır uyandı mı, sağlık durumu ne oldu? - 1. Resim

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise şu sözleri söyledi:

"Biz yarın uyanacak diye bekliyorduk ama doktor bey söyledi, tepki vermeye başlamış. Belki bu akşam uyandıracaklar. O güçlüdür, bunun üstesinden gelecektir. Öyle inanıyoruz. Telefonum dünden beri durmuyor. Artık kaset gibi insanlara sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorum. Ailesi, yeğenleri, kardeşleri, ablaları bekletiyoruz, 'Gelmenize gerek yok, şu an yapacağınız bir şey yok' diye. Kendisine zamanında çok iyi şekilde müdahale edildi. İnanıyoruz iyi olacak."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...