Tgrt Haber

Beşiktaş'tan yayıncı kuruluşa tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz!

Editör: Boran Denizeri / Kaynak: Anadolu Ajansı
15 Ekim 2023 16:15 - Güncelleme : 15 Ekim 2023 16:25
Beşiktaş'tan yayıncı kuruluşa tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz!
Beşiktaş,TBF,Bursaspor

Beşiktaş Kulübü, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde Bursaspor İnfo Yatırım ile oynanan karşılaşmayla ilgili olarak, yayıncı kuruluşa tepki gösterdi. "Özür dilemeye davet ediyoruz." dedi

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Beşiktaş Emlakjet Erkek Basketbol Takımımızın Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 3. haftasında Bursaspor İnfo Yatırım ile oynadığı müsabakada; teknik ekibimizi ve oyuncularımızı daha önce altyapımızda oynamış, siyah-beyazlı formamızı giymiş olmalarına rağmen tahrik etmeye çalışan iki oyuncuyu, müsabaka boyunca küfürlü tezahüratta bulunup sahaya yabancı madde atan rakip takım taraftarlarını ve rakip takım tribününde açılan çirkin pankartı uzun süre ekrana taşıyan müsabakanın yayıncı kuruluşu beIN Sports'u şiddetle kınıyoruz. Müsabakada görevli Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinin hassasiyetle raporlarını hazırladıklarına inanıyor, salonlarda görmek istemediğimiz olaylarla ilgili gerekli cezaların verileceğini umut ediyoruz." ifadelerine yer verildi

AÇILAN ÇİRKİN PANKART VE EDİLEN KÜFÜRLER

"Rakip takım tribününde açılan çirkin pankartı uzun süre yayınlayan ve maç boyunca takımımıza edilen küfürlere karşı herhangi bir aksiyon almayan yayıncı kuruluş beIN Sports'u ivedilikle başta camiamız olmak üzere tüm basketbolseverlerden özür dilemeye davet ediyoruz." ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özür dilenmemesi halinde hukuki yollara başvuracağımızı ve başantrenörümüzün yayıncı kuruluşa röportaj vermeyeceğini beyan ederiz. Bursaspor İnfo Yatırım Kulübünün sağduyulu yöneticilerinin de kulüplerinde önemli başarılara imza atmış genel menajerimiz Nedim Yücel ile başantrenörümüz Dusan Alimpijevic'e yönelik ağır itham, çirkin söylem ve davranışlar nedeniyle üzüntü duyduklarına inanıyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı, çağrılarımıza yanıt alamadığımız takdirde ilgililere bundan sonra hak ettikleri şekilde muamelede bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...