Tgrt Haber

Potanın Perileri'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
19 Eylül 2023 15:36 - Güncelleme : 19 Eylül 2023 15:39
Potanın Perileri'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu
Türkiye,Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası,A Milli Kadın Basketbol Takımı,Potanın Perileri

FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nin kura çekimi yapıldı. Potanın Perileri, F Grubu'nda Slovakya, Romanya ve İzlanda ile eşleşti.

Almanya, Çekya, İtalya ve Yunanistan'ın ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda eleme gruplarının kura çekimi gerçekleştirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, İsviçre'deki Basketbol Evi'nde düzenlenen kura çekiminde ikinci torbada yer alan Potanın Perileri, F Grubu'nda Slovakya, Romanya ve İzlanda ile eşleşti.

FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri, üç farklı pencerede oynanacak. Karşılaşmalar, Kasım 2023, Şubat ve Kasım 2024'te yapılacak.

Gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar, FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı elde edecek. Gruplarını ikinci sırada bitiren en iyi 4 takım da Avrupa Şampiyonası bileti alacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...