Tgrt Haber

Ali Özbir kimdir? Nereli, kaç kaşında?

14 Haziran 2021 10:19
Ali Özbir kimdir? Nereli, kaç kaşında?
Kürt İdris,Ali Özbir,Esra Erol,Çukur dizisi,İdris Koçavalı,Bülent Ersoy

Sunucu Esra Erol’un eşi Ali Özbir merak ediliyor. “Ali Özbir kimdir, nerelidir, Ali Özbir kaç yaşında” gibi soruların cevapları aranıyor. Ali Özbir'in biyografisini derledik.

Ali Özbir, sunucu Esra Erol'la yaptığı evililik sonrası gündeme geldi. Ali Özbir, bir dönemin yer altı dünyasının bilindik kabadayılarından Kürt İdris'in oğlu olarak biliniyor. Ali Özbir'in hayatı, nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu merak ediliyor.

Temmuz 1968’te Kars’ta dünyaya gelen Ali Özbir, bir dönemin bilindik kabadayılarından Kürt İdris'in oğlu olarak sık sık gündeme geliyor. Ali Özbir, babasından farklı yol seçerek turizm sektörüne girdi. Ali Özbir’i bilindik kılan en büyük etken ise Esra Erol’un eşi olması.

Ali Özbir ile Esra Erol, 2 Temmuz 2010 tarihinde ATV ekranlarında Esra Erol'un sunduğu evlilik programında evlendi. Aynı gün Ali Özbir'in de doğum günüydü. ATV ekranlarında kıyılan nikahın ardından çift, yakınlarının da katıldığı bir düğün yaptılar.

ALİ ÖZBİR VE ESRA EROL'UN ÇOCUKLARI

Ali Özbir ve Esra Erol’un ilk çocuklarına (2011) dedesinin ismi İdris Ali verildi. Çiftin ikinci çocukları Ömer Erol ise 2015 yılında dünyaya geldi.

Bir Youtube kanalında Show TV ekranlarının final yapan dizisi “Çukur”da “İdris Koçavalı karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiği belirtildi. Ünlü kabadayının oğlu Ali Özbir ise söylenenlerin kimsenin bilmediği ve gerçek bilgiler olduğunu doğruladı ve en yakın zamanda 'Çukur' dizisinin senaristiyle bu bilgileri nereden aldıklarını öğrenmek için iletişime geçeceğini ifade etmişti.

Ali Özbir’in bu açıklamalarına bir destek de kardeşi Doğan Özbir'den geldi. Doğan Özbir “Babamın hayatının anlatıldığı doğru. Dizideki Cumali de ben oluyorum, doğum tarihimiz bile aynı verilmiş.” ifadelerini kullanmıştı.

ALİ ÖZBİR’İN BABASI ÇUKUR’DA

Söz konusu dizinin ilk bölümünde Bülent Ersoy, Koçovalı’ya özel konser veriyor. Kürt İdris'in de gerçek hayatta Bülent Ersoy ile böyle bir ortamı olduğu belirtiliyor. Ünlü kabadayı, sanat dünyasından da birçok isimle dostlukları ile biliniyor.

İdris Özbir, 2002 yılında akciğer kanserinden vefat etmişti. Ayrıca İdris Özbir’in hayat hikayesinin, yakın zamanda film yapılacağı bekleniyor.

KÜRT İDRİS KİMDİR?

1937 yılında dünyaya gelen Kürt İdris’in tam adı İdris Özbir’dir. Özbir, 6 yaşındayken annesini kaybetmesiyle kardeşi Yusuf Özbir ile beraber dedesi tarafından büyütüldü.

1950 yıllarında İstanbul’a yerleşen İdris Özbir, Aksaray’daki restoranlarda komi olarak çalışmaya başladı. İstanbul’a geldiği ilk yıllarda Türkçe bilmeyen İdris Özbir’in lakabı zamanla Kürt İdris olarak anılmaya başlandı. Barlarda bodyguardlıkta yapan Kürt İdris, bu işinden dolayı birçok mafya babasıyla tanışma imkanı buldu. Kürt İdris işlediği çeşitli suçlarla yer altı dünyasında ismini duyurdu. 1990 yılında da Kürt İdris birçok kesim tarafından tanınan isim haline geldi. Ünlü kabadayı Kürt İdris ile Dündar Kılıç’ın dostlukları biliniyor. Kürt İdris’in Yunan kökenli olan eşi Marika Özbir’den Ali Özbir, Rüstem Özbir, Murat Özbir, Doğan Özbir adında 4 erkek ve Kudret Özbir, Şafak Özbir adında da iki kızı olmak üzere toplam 6 çocuğu bulunuyor. Özbir’in ilk eşinden de çocukları olduğu iddia ediliyor. Ayrıca kızı Şafak Özbir’de ünlü oyuncu Mesut Akusta ile evlidir.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...