Tgrt Haber

Muhittin Böcek Kimdir? CHP Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek Antalyalı mı, nereli? Hayatı ve biyografisi

Editör: TGRT Haber / Kaynak: TGRT Haber
08 Şubat 2024 14:44 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 14:44
Muhittin Böcek Kimdir? CHP Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek Antalyalı mı, nereli? Hayatı ve biyografisi
seçim,yerel seçim,antalya,chp

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek kimdir? Muhittin Böcek kaç yaşında, nereli? Muhittin Böcek’in mevcut mesleği nedir, evli mi? Muhittin Böcek’in vaatleri nedir? CHP Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’in hayatı ve biyografisi

CHP Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’in hayatı ve biyografisi araştırılıyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday olan Muhittin Böcek Antalyalı mı, kimdir? Muhittin Böcek nereli, kaç yaşında?

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

1962’da Konyaaltı’nın Uncalı Mahallesi’nde doğan Muhittin Böcek, ilk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümlerini bitirdikten sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans Programına başladı ve halen devam etmektedir. Siyaset hayatı boyunca dört dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini yaptı. Ayrıca Muhittin Böcek, Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanlığı, Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş olan, evli ve bir çocuk babası olan Böcek, doğduğundan beri Konyaaltı’nda yaşıyor. 

MUHİTTİN BÖCEK'İN VAATLERİ

Seçim çalışmaları kapsamında birçok yeri ziyaret eden ve oradaki vatandaşların istek ve taleplerini toplayarak onlara çözüm olacağını dile getiren Muhittin Böcek’in seçim vaatlerini anlattığı konuşmasında, “19 İlçeyi kapsayan Ulaşım Ana Planı’nı ve İmar Planı’nı yapacağız. Ulaşım Ana Planı’na göre Konyaaltı-Kundu, EXPO-Kundu, Kundu-Belek hattında raylı sistem yapacağız. Lara’ya kruvaziyer, Boğaçayı’na marina yapmak yerine mevcut liman büyütülecek. Lara Kent Parkı ve Lara sahili tüm halkımıza kazandırılacak. 100. Yıl Bulvarı’nın Antalyaspor kavşağı ve Falez kavşağı arasındaki alan kültür sanat etkinliklerinin yapılacağı bir mekan olacak. Antalya’nın afet toplanma merkezini kuracağız. Trafik kaynaklı sorunlar Akıllı Ulaşım Sistemleri kullanarak çözülecek. Antalya’nın Otopark sorunu kalmayacak. Kırcami planı ve altyapısı önceliğimiz olacak. Akıllı Kent Antalya projesi hayata geçecek. Müzeler Adası kuracağız. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 24 saat ışı ışıl bir Antalya olacak.

Kırsal bölgelerin imar planlarını tamamlayarak, sosyal hayatı geliştireceğiz. Afetlerde vatandaşımızın yardımına koşacağız. Kent Müzesi alanını yeniden kurarak kent hayatına kazandıracağız. Antalyaspor ve Alanyaspor’a yaz kampı tesisleri yapacağız. Engelli vatandaşlarımıza ulaşımda engel olmayacak. Kent mobilyaları, heykeller ve oturma alanlarına estetik hale getireceğiz. Tüm ilçelerde yaya ve bisiklet yolları tamamlanacak. Turizm çalışanlarına ring hattı kuracağız” dedi. İstihdam için ise “Halk su ile suya harcanan para azalacak. Su’dan elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü kentimizin takımı Antalyaspor’a aktaracağız.

Halk Mama ile çiftçimizden alacağımız taze meyve ve sebzeleri bir kavanoza koyacağız ve Antalyalıya ulaştıracağız. Halk süt ile üreticiden alacağımız sütü ekonomik fiyatlarla çözeceğiz. Antalyalı besicimizin hayvanını ilk elden alacağız ANET tesislerinde hijyenik ortamda hemşehrilerimize ulaştıracağız.  Halk yem projemizi ile çiftçimiz kaliteli ve ekonomik yemle tanışacak. Üniversite öğrencilerinin evinden alınan suyun ilk 5 metreküpünü belediye ödeyecek. Hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilerimize istihdam sağlayacağız. Kadın destek merkezleri kurarak, kadınlarımızın ürettiklerini halkla buluşturacağız. Kıyı şeridindeki her ilçeye su ürünleri halleri, balık pazarları ve çekek yerleri oluşturacağız. Tüm ilçelerde ekonomik kreşleri açacağız” diye konuştu.

Turizm ve çevre konusuna geldiğinde Böcek, “Balbey, Haşim İşçan ve Kaleiçi Dönüşüm Projesi vatandaş işbirliği ile yapılarak Kale Kapısı canlanacak. İlçelerin arıtma tesisi problemi çözülerek, kaybedilen Mavi Bayrakları yeniden kazanacağız. Kültür ve inanç turizmini geliştireceğiz. Antalya’da kış turizmini canlandırmak adına Tahtalı Dağı ve Saklıkent Bölgelerine günübirlik tesisler kuracağız. Antalya’nın belirli bölgelerine şehrimize özgü turunçgil, lavanta, likya lalesi, ful, Arap yasemini ve hanımeli gibi bitkiler dikeceğiz. Antik yürüyüş yollarını bakımları yapılacak. Alanya Kalesi’ni UNESCO’nun kalıcı listesinde yer alması için gerekli çalışmayı yapacağız. Deniz süpürgesi ve deniz denetim tekneleriyle denizimiz tertemiz olacak. Kaş-Kalkan Bölgesi’nde tıbbı şifa bahçesi kuracağız.

Antik kentlerimize altyapı ve ulaşım imkanı sağlayacağız. Tarihi ve turistik mekanlarımıza üstü açık otobüslerle turlar düzenleyeceğiz. Her yeni doğan bebeğimiz için bir fidan dikeceğiz” dedi. Böcek tarım için ise, “Sera atıkları hem gübreye hem de biyogaza dönüşecek. Sera yatırımlarındaki sorunları çözeceğiz. Tarımsal sulamada elektrik bedava olacak. Belediyenin tarım araç ve makine parkı zenginleştirilecek, çiftçilerin ihtiyaçları karşılanacak. Kooperatif hizmet birimleri aracılığıyla ilaçlama, gübreleme ve bakımlarını uzmanlarımızla yapacağız. Belediyemiz tarafından soğuk hava depoları yapılacak.

Seralarda üretilen ihtiyaç fazlası ürünler için domates püresi ve konsantresi tesisi kuracağız. Güneş enerjili kurutma tesisi kuracağız. Çiftçimize organik gübre, ücretsiz tohum ve meyve fidesi vereceğiz. Hal’de kurulacak standlar ile gece sıcak çorba ve çay ikram edeceğiz. Antalya’nın yöresel ürünleri için Coğrafi işaretleme ile patentleyeceğiz. Antalya balının markalaşması için üreticiye destek sağlayacağız. Çiçek soğanı üretim ve depolama tesisi kuracağız” diye konuştu. Sosyal Yardım Projelerini de açıklayan Muhittin Böcek, “Zor durumdaki vatandaşlarımıza belirli süre için, belediyenin imkanları dahilinde kira desteği vereceğiz. Belediyemizin açacağı korumalı iş yerlerinde engel tanımayan kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. İlk kez Konyaaltı’nda başlattığımız Emekli Kahve’ni tüm ilçelerimize yayacağız.

Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında birbiri ile entegre halinde Engeli Yaşam Evi’nde, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayarak konaklayabilecekleri bir yaşam alanı oluşturacağız. 65 yaş ve üstü yurttaşlarımız için Yaşam Köyü oluşturacağız. Konyaaltı’nda model olan Yaşlı Kreşlerimizi tüm ilçelerde yaygınlaştıracağız. Alzheimer ve Demans yakınlarına destek olacağız. Konularında uzman psikolog ve psikiyatrların görev alacağı bir rehabilitasyon merkezi kuracağız. Sokak hayvanlarımız için tam donanımlı hayvan barınakları, bazı ilçelerde hayvan mezarlıkları, her ilçeye eğitim ve oyun parkları yapacağız Kamu çalışanlarına sosyal tesis yaparak, muhtarlarımızın faturalarına destek olacağız” dedi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...