Tgrt Haber

Akılalmaz olay! 16 aylık bebeğini ölüme terk etti, kendisi tatile çıktı

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: Anadolu Ajansı
19 Mart 2024 18:50 - Güncelleme : 19 Mart 2024 19:25
Akılalmaz olay! 16 aylık bebeğini ölüme terk etti, kendisi tatile çıktı

ABD'nin Ohio eyaletinde, 32 yaşındaki Kristel Candelario isimli bir kadın, 16 aylık bebeğini evde tek başına bırakıp tatile giderek ölümüne sebep oldu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Yeni yürümeye başlayan 16 aylık kızı Jailyn'i, Haziran 2023'te Ohio eyaletine bağlı Cleveland'daki evinde tek başına bırakıp, yaklaşık 10 günlük tatile çıkan Canderlario, döndüğünde bebeğini açlık ve susuzluktan ölmüş buldu.

Cuyahoga İlçe Savcılığından yapılan açıklamada, Ohio'lu annenin, 16 aylık kız çocuğunu evin içindeki oyuncaklarla dolu bir odaya kilitleyip önce Detroit şehrine sonra da Porto Riko'ya tatile gittiği belirtildi.

Akılalmaz olay! 16 aylık bebeğini ölüme terk etti, kendisi tatile çıktı - 1. Resim

AÇLIKTAN OLDUKÇA ZAYIFLAMIŞTI

Açıklamada, açlıktan oldukça zayıflamış çocuğun, idrar ve dışkıyla kirlenmiş bir oyun alanında ölü bulunduğu kaydedildi.

22 Şubat'ta "cinayet ve çocukları tehlikeye atma" suçunu kabul eden Candelario, dün çıktığı mahkemede, "şartlı tahliyeden yararlanmaksızın, ömür boyu hapis cezası" aldı.

Akılalmaz olay! 16 aylık bebeğini ölüme terk etti, kendisi tatile çıktı - 1. Resim

"EN BÜYÜK İHANET"

İlçe Kamu Hukuk Mahkemesi Hakimi Brendan Sheehan, sorumsuz anneye, öz kızını aç bırakarak "en büyük ihaneti" işlediğini söyledi.

Depresyon ve buna bağlı zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele eden Candelario, "çok acı çektiğini ve bağışlanmak için her gün dua ettiğini" söylemekle yetindi.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...