Tgrt Haber

ABD Başkanı Biden: Yakın zamanda Gazze'de ateşkes beklemiyorum

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: tgrthaber.com
13 Haziran 2024 20:38 - Güncelleme : 13 Haziran 2024 21:01

Son dakika haberi... İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de can kaybı 37 bini geçti. Savaşın devam ettiği bölgede Kurban Bayramı öncesi üzen bir açıklama geldi. ABD Başkanı Biden, yakın zamanda Gazze'de ateşkes beklemediğini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, "Yakında Gazze'de ateşkes beklemiyorum" dedi.

CAN KAYBI ARTIYOR

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü saldırılar günden güne şiddetlenirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 232’ye yükseldi. İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki kanlı saldırıları 7 Ekim’den bu yana sürüyor. İsrail ordusunun sivillere yönelik yoğun saldırıları çoğu çocuk binlerce Filistinliyi katlediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte gerçekleştirilen 3 saldırıda 30 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 105 Filistinlinin ise yaralandığı aktarıldı.

İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) 251 gündür aralıksız sürdürdüğü saldırıların bilançosunun da yer aldığı açıklamada, can kaybının 37 bin 232’ye, yaralı sayısının da 85 bin 37’ye yükseldiği ifade edildi.

Ayrıntılar hazırlanıyor...

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...