Tgrt Haber

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine saldırı! Çok sayıda yaralı var

Editör: Furkan Günler / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Nisan 2024 23:01 - Güncelleme : 11 Nisan 2024 11:01

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde Ramazan Bayramı etkinliği sırasında düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişi yaralandı. ABD basınında yer alan haberlerde, olayla ilgili çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda silahın ele geçirildiği ifade edildi.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Philadelphia kentinde Ramazan Bayramı etkinliği sırasında silahlı saldırı düzenlendi.

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine saldırı! Çok sayıda yaralı var - 1. Resim

Saldırıda, çok sayıda kişi yaralandı.

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine saldırı! Çok sayıda yaralı var - 2. Resim

ABD basınında yer alan haberlerde, olayla ilgili çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda silahın ele geçirildiği ifade edildi.

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine saldırı! Çok sayıda yaralı var - 3. Resim

30 EL SİLAH SESİ DUYULDU

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bulunan Philadelphia kentinde düzenlenen Ramazan bayramı kutlamaları sırasında meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin detaylar netleşmeye başladı.

Philadelphia Emniyet Müdürü Kevin Bethel düzenlediği basın toplantısında, silahlı saldırının saat 14.30 sıralarında meydana geldiğini belirterek, polisin yaklaşık 30 el silah sesi duyduğunu söyledi. İki grup insanın birbirlerine ateş etmeye başlamasıyla insanların olay yerinden kaçtığını kaydeden Bathel, biri polis tarafından vurulan 15 yaşındaki silahlı çocuk şüpheli olmak üzere 3 kişinin yaralandığını ifade etti.

BÖLGEYE GİDEN POLİSLER BİR ÇOCUĞA DA ÇARPTI

Ayrıca olaya müdahale etmek için bölgeye giden polislerin kullandığı bir arabanın bir çocuğa çarptığını açıklayan Patel, çocuğun bacağının kırıldığını belirtti. Polis tarafından vurulan 15 yaşındaki şüpheli dahil 5 kişinin gözaltına alındığını söyleyen Patel, olay yerinde 5 silahın ele geçirildiğini açıkladı.

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine saldırı! Çok sayıda yaralı var - 4. Resim

“BAYRAM SEVİNÇ ZAMANI OLMALIDIR”

Pensilvanya Valisi Josh Shapiro ise, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Pensilvanya eyalet polisinin Philadelphia polisi ile temas halinde olduğunu ve soruşturmaya “tam destek” verdiklerini söyledi.

“Bayram, Müslüman komşularımız için daima bir sevinç zamanı olmalıdır” diyen Shapiro, yaşanan saldırı nedeniyle Philadelphia Müslüman toplumunun her üyesi için üzüntü duyduğunu vurguladı. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...