Tgrt Haber

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Temmuz 2024 13:28 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 13:32

ABD'nin California eyaletinde bu yılın en büyük orman yangını devam ediyor. Şu ana kadar 26 bin 985 bin dönüm alan kül oldu.

ABD’nin California eyaleti orman yangınlarıyla boğuşuyor. California Ormancılık ve Yangından Korunma Departmanı (CAL FIRE) verilerine göre eyalet genelinde 3 bin 499 noktada devam eden yangınlar, 197 bin 288 dönümlük alanı küle çevirdi.

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 1. Resim

42 yapıda hasar meydana gelirken, 86 yapı ise kullanılamaz hale geldi. Eyaletin en büyük orman yangını olan ve cuma günü başlayan Santa Barbara County'deki Lake yangını giderek yayılırken, şu ana kadar 26 bin 985 dönümlük alan kül oldu.

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 2. Resim

İtfaiyeciler, yangının yaklaşık 48 kilometre uzaklıkta bulunan Michael Jackson'ın 1988-2005 yılları arasında ikamet ettiği ünlü Neverland Çiftliği de dahil olmak üzere güneydeki evlere yayılmasını önlemek için yoğun çaba harcadı.

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 3. Resim

VİSTA YANGINI DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Eyaletteki en büyük orman yangınından yaklaşık 323 kilometre uzaklıktaki Vista yangını da giderek büyüyor. Pazar günü başlayan yangın şu ana kadar bin 200 dönümlük alana yayılırken, alevlerle mücadele sürüyor.

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 4. Resim

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 5. Resim

ABD'de yılın en büyük orman yangını! Eyalet adeta küle döndü - 6. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...