Tgrt Haber

AB'den Putin'e çağrı: Bu savaşı derhal durdurun

Editör: Murat Makas / Kaynak: Anadolu Ajansı
24 Şubat 2022 09:40 - Güncelleme : 24 Şubat 2022 09:48
Vladimir Putin, Donbass'a askeri operasyon başlattıklarını duyurdu.

Rusya, Ukrayna'ya saldırılarını sürdürüyor. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenerek, 'savaşı derhal durdurun' çağrısı yaptı.

Vladimir Putin, Donbass'a askeri operasyon başlattıklarını duyurdu.

Vladimir Putin, Donbass'a askeri operasyon başlattıklarını duyurmasının ardından bölgeden ve başkent Kiev'den patlama seslerinin geldiği aktarıldı. Dünya Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından sonra peş peşe açıklamalarına devam ediyor.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, "Bu savaşı derhal durdurun" çağrısında bulundu. Michel, sosyal medya mesajında, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy​​​​​​​ ile telefon görüşmesi yaptığını, Ukrayna ile dayanışma mesajı verdiğini bildirdi.

'SAVAŞI DERHAL DURDURUN'

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik geniş çaplı askeri müdahalesini en kuvvetli şekilde kınadığını yineleyen Michel, bugün hem AB Liderler Zirvesi'nin yapılacağını hem de G7 liderlerinin görüşeceğini aktardı.

Michel, bu toplantılarda Rusya'nın yasa dışı eylemlerine karşı yeni adımların görüşüleceğini belirterek "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bu savaşı derhal durdurma çağrısında bulunuyorum." ifadesini kullandı.

Putin, bu sabah Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...