Tgrt Haber

ABD'li seçmenlerin çoğu aynı görüşte: Biden çok yaşlı

Editör: Şule Altınel / Kaynak: Anadolu Ajansı
12 Şubat 2024 01:52 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 01:53
ABD'li seçmenlerin çoğu aynı görüşte: Biden çok yaşlı
Biden,Trump,ABD

ABD'de yapılan en son anket, seçmenlerin 5'te 4'ünden fazlası Başkan Joe Biden'ı bir dönem daha başkanlık yapamayacak kadar çok yaşlı olduğu yönünde görüş bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kasım ayında sandık başına giderek 60. başkanlık seçimini gerçekleştirecek. ABC News/Ipsos tarafından yapılan ankette, katılımcıların yüzde 86'sı, 81 yaşındaki Biden'ın ikinci dönem başkanlık yapmak için "çok yaşlı" bulduğunu söyledi.

9-10 Şubat'ta yapılan ankete göre, aynı kitlenin yüzde 59'u, Biden'la eski ABD Başkanı Donald Trump'ın da ikinci dönem başkanlık için çok yaşlı olduğunu dile getirdi.

ABD'li seçmenlerin çoğu aynı görüşte: Biden çok yaşlı - 1. Resim

Anket sorularını cevaplayanların yüzde 27'si ise yalnızca Biden'ı bir dört yıl daha başkanlık yapmak için "çok yaşlı" bulduğunu belirtirken, bağımsız seçmenlerde bu rakam Biden için yüzde 91'e, Trump için yüzde 71'e çıktı.

'TRUMP DAHA İYİ'

Aynı ankete göre, ABD'li seçmenlerin çoğu (yüzde 44'e - 26) Trump'ın Biden'a göre ülke sınırlarını daha iyi koruyacağına inanıyor.

ABD'li seçmenlerin çoğu aynı görüşte: Biden çok yaşlı - 2. Resim

Ayrıca, giderek daha fazla Amerikalı, ekonomi, suçla mücadele ve enflasyon gibi konularda Biden'dan daha çok Trump'a güveniyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...