Tgrt Haber

Afganistan’da cenaze töreninde şiddetli patlama: 15 ölü 50 yaralı

08 Haziran 2023 13:29 - Güncelleme : 08 Haziran 2023 15:29
Afganistan’da cenaze töreninde şiddetli patlama: 15 ölü 50 yaralı
afganistan,cenaze,tören,patlama,taliban

Afganistan'da suikast sonucu öldürülen Taliban yetkilisinin cenaze töreninde patlama gerçekleşti. Cenaze töreninde ortalık kan gölüne döndü. Patlamada üst düzey Taliban yetkilisi de yaşamını yitirdi.

Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde 6 Haziran'da suikast sonucu yaşamını yitiren Badahşan vilayeti Vali yardımcısı ve Vali vekili Mevlevi Nisar Ahmed Ahmedi'nin cenaze töreninde patlama oldu.

Badahşan Valiliği Kültür ve Enformasyon müdürü Maazeddin Ahmedi yaptığı açıklamada; patlamada Taliban'ın atadığı Bağlan vilayetinin eski Emniyet müdürü Safiullah Samim'in hayatını kaybettiğini bildirildi. ölü ve yaralı sayısına dair net bilgi vermedi.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Afganistan'ın önde gelen basın organlarından TOLONews'a göre, olayda 15 kişi yaşamını yitirirken, 50 kişi de yaralandı.

BADAHŞAH VALİSİNİN SUİKASTINI DEAŞ ÜSTLENMİŞTİ

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, Badahşan vilayeti Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Mevlevi Nisar Ahmed Ahmedi, 6 Haziran'da vilayetin merkez ilçesi Feyzabad'da kendisini hedef alan intihar saldırısında yaşamını yitirmişdi. saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti. 

Kaynak: AA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...