Tgrt Haber

Afrika ülkesinde 2 bin mahkum kaçtı, dev operasyon başladı: Bilgi verene dolar yağacak

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
28 Kasım 2023 11:49 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 11:59
Afrika ülkesinde 2 bin mahkum kaçtı, dev operasyon başladı: Bilgi verene dolar yağacak
Sierra Leone,Afrika,mahkum

Batı Afrika ülkesi Sierra Leone'de hapishaneden kaçan 2 bin mahkum aranıyor. Ülkede mahkumları bulmak için polis ekipleri tarafından dev operasyon başlatıldı. Saldırganlarla ilgili bilgi verenlere 2 bin dolar ödül verileceği duyuruldu.

Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de halkı tedirgin edecek bir olay yaşandı. Sierra Leone’nin başkenti Freetown'da Pazar günü bir kışlaya ve hapishanelere silahlı baskın gerçekleştirildi. Baskınlarda en az 2 bin mahkum hapishanelerden kaçtı.

DEV OPERASYON BAŞLATILDI

Hükümet saldırıların planlı ve koordineli gerçekleştirildiğini açıklarken, polis saldırganları ve kaçan mahkumları bulmak için operasyon başlattı. Yetkililer, saldırganlarla ilgili bilgi verenlere 2 bin dolar, kaçak mahkumlarla ilgili bilgi verenlere ise bin dolar ödül verileceğini duyurdu. Saldırıların ardından başlatılan ve gece saatlerini kapsayan sokağa çıkma yasağının da ülke çapında devam ettiği bildirildi.

Afrika ülkesinde 2 bin mahkum kaçtı, dev operasyon başladı: Bilgi verene dolar yağacak

20 KİŞİ ÖLDÜ

Ordu sözcüsü Albay Issa Bangura yaptığı açıklamada, saldırılarda 13’ü asker, biri polis olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bangura, yaralanan 8 kişinin tedavisinin sürdüğünü, 3 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...