Tgrt Haber

Arjantin cumhurbaşkanı Javier Milei köpeğini klonlatmış

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: TGRT Haber, New York Times
07 Aralık 2023 10:01 - Güncelleme : 07 Aralık 2023 10:09
Arjantin cumhurbaşkanı Javier Milei köpeğini klonlatmış
arjantin,Javier Milei

Arjantin’de cumhurbaşkanı seçilen aşırı sağcı Javier Milei’nin, köpeği Conan’ı klonlattığı ortaya çıktı.

Arjantin'in yeni cumhurbaşkanı aşırı sağcı Javier Milei, kurgusal kahraman Barbar Conan’ın adını verdiği çoban köpeği Conan’ın 2017’deki ölümünün kendisini çok etkilediğini söylüyor. Milei, “Hayatımda çok kötü anlar yaşadım ve benim yanımda duranlar sadece kız kardeşim ve Conan’dı. Sadakatin karşılığı sadakat olur” ifadelerini kullandı.

Köpeği Conan’a ait hücreleri ABD merkezli klonlama şirketi PerPETuate’ye gönderen Milei, klonlama sonucunda beş yavru köpek sahibi oldu. Beş yavrudan birine Conan ismini veren Milei, diğer dördüne hayranı olduğu ekonomistlerin isimlerini verdi: Milton Friedman’a atfen Milton, Murray Rothbard’a atfen Murray ve Robert Lucas’a atfen Robert ve Lucas.

"BİR DAHİ İLE BİR DELİ ARASINDAKİ FARK, BAŞARIDIR"

Öte yandan Milei, bir medyum yardımıyla ölü ve diri tüm köpekleriyle iletişime geçtiğini öne sürüyor. Kendisine deli denilmesiyle ilgili ne düşündüğü sorulan Milei “Bir dahi ile bir deli arasındaki fark, başarıdır” cevabını verdi. Aşırı sağcı siyasetçi, 19 Kasım’da yapılan seçimlerin ardından Arjantin cumhurbaşkanı seçilmişti.

Kaynak: TGRT Haber, New York Times
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...