Tgrt Haber

Boeing'in üzerindeki kriz bulutu dağılmıyor! Şimdi de uçağın tekerleri düştü

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: tgrthaber.com
09 Temmuz 2024 09:55 - Güncelleme : 09 Temmuz 2024 10:04
Boeing'in üzerindeki kriz bulutu dağılmıyor! Şimdi de uçağın tekerleri düştü

ABD merkezli büyük bir havayolu şirketi olan United Airlines'ın Boeing uçağında kalkış sırasında tekerleğinin düşmesi paniğe yol açtı.

ABD merkezli havayolu şirketi United Airlines'a ait Boeing 757-200 tipi yolcu uçağı, dün Los Angeles'tan kalkışı sırasında tekerleğinin düşmesiyle büyük tehlike atlattı.

Arka tekerleği düşen uçak, Colorado'nun Denver kentine acil iniş yaptı. 174 yolcu ve 7 kişilik mürettebattan yaralanan olmadığı bildirildi.

United Airlines, olayla ilgili soruşturma başlattı. ABD basınına konuşan yolcular, kalkışta bir sorun hissetmediklerini ama uçuş sırasında pilotun acil iniş anonsu yapmasıyla uçakta panik yaşandığını aktardı.

BOEING KRİZLERİ BİTMEK BİLMİYOR

United Airlines'ın Boeing uçağı mart ayında da tekerleği düşünce acil iniş yapmıştı.

ABD'de Alaska Havayolları'nın 5 Ocak'taki bir uçuşunda Boeing MAX 737 model yolcu uçağının kapısının düşmesi sonrası dev şirketin üretim süreçleriyle ilgili endişeler büyük tartışmaya neden olmuştu.

ABD'de aynı tipteki 171 uçağın uçuşları durdurulmuş, THY de filosunda bulunan aynı tipteki beş uçağın uçuşlarını askıya almıştı.

İncelemeye alınan uçaklarda "gevşek civata" sorunun tespit edilmesi endişeleri daha da artırmıştı. ABD Federal Havacılık İdaresi'nin (FAA) 737 MAX uçaklarının üretim sürecine yönelik başlattığı incelemede 89 testten 33'ü başarısız olmuştu.

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...