Tgrt Haber

Elon Musk'tan ABD ve İsrail'e soykırım uyarısı: Çocuklar öldükçe Hamas çoğalacak

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
10 Kasım 2023 16:03 - Güncelleme : 10 Kasım 2023 17:57
,Gazze,İsrail,Filistin,Hamas,Savaş,ABD

Elon Musk, Gazze'yi abluka altına alan İsrail ve destekçisi ABD'ye dikkat çeken bir uyarıda bulundu. İsrail'in 'soykırım' yaparak bir yere varamayacağının altını çizen Musk, Gazze'de öldürülen her bir çocukla birlikte Hamas üyelerinin daha da artacağını söyledi.

İsrail-Hamas savaşı tüm şiddetiyle devam ediyor. İsrail'in saldırılarında Gazze'de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 11 bine yaklaştı. Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'tan Gazze'ye havadan, karadan ve denizden 35 gündür bomba yağdırmaya devam eden İsrail ve destekçisi ABD'ye bir uyarı geldi.

Gazze'de her öldürülen bir çocukla birlikte Hamas destekçilerinin daha da artacağını söyleyen Musk, sivil ölümlerin yine İsrail'i etkileyeceğini aktardı.

STARLINK İÇİN HAMLE YAPMIŞTI

2 hafta önce Musk, İsrail bombardımanı nedeniyle dünyayla bağlantısı kopan Gazze'ye Starlink internet hizmeti sağlanabileceğini açıklamıştı.

Musk bir takipçisinin tepkisi üzerine yaptığı açıklamada, "Starlink, Gazze'deki uluslararası kabul görmüş yardım kuruluşlarıyla bağlantıyı destekleyecek." ifadesini kullandı. 

Elon Musk'tan ABD ve İsrail'e soykırım uyarısı: Çocuklar öldükçe Hamas çoğalacak

İSRAİL-HAMAS SAVAŞINDA SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim'den bu yana 38'i Gazze Şeridi içindeki çatışmalarda olmak üzere 354'ü asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarında 4 bin 412'si çocuk, 2 bin 918'i kadın olmak üzere 10 bin 812 Filistinli öldürüldü, 26 bin 905 kişi yaralandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...