Tgrt Haber

Ermenistan’dan tarihi adım: Azerbaycan’ı suçlayarak geri çekiliyor!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Haziran 2024 23:57 - Güncelleme : 12 Haziran 2024 23:59

Ermenistan Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü’nden çekiliyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan’ın KGAÖ’ye aykırı davrandığını belirterek anlaşmadan geri çekileceğini kaydetti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, mecliste milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan’ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’nden (KGAÖ) çekileceğini duyurdu.

“BAŞKA YOLU YOK”

Azerbaycan’la yaşanan Dağlık Karabağ Savaşı’nda Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’nün (KGAÖ) sorumluluklarını yerine getirmediğini savunan Paşinyan, “Tüm bunların sorumlusu, üyeleri bize ve Azerbaycan'a karşı savaş planlayan bu ittifakı kuranlardır. Sadece sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemekle kalmayıp Azerbaycan'la birlikte Ermenistan’a karşı bir savaş planlayan bir blok oluşturdular. Biz çekileceğiz, beni bununla mı korkutuyorsunuz? Biz iyi gidiyoruz. Ne zaman ayrılacağımıza biz karar vereceğiz. Sizce bir sonraki adım nedir? Geri döneceğimizi mi düşünüyorsunuz? Hiç merak etmeyin. Geri dönmüyoruz. Başka yolu yok” dedi.

Kanlı çatışmalar barışa ket vurdu! Ermenistan'dan Azerbaycan'a 'savaş' suçlaması

“GERİ DÖNMEYECEĞİZ”

Milletvekillerinin Ermenistan’ın KGAÖ’den çekilmesi vurgusu üzerine ifadelerini tekrarlayan Paşinyan, “Bu işin nereye gideceğini söyleyeyim. Sınırları çizilmiş, egemen, barışçıl ve güvenli bir devlete doğru ilerliyoruz. Merak etmeyin. Geri dönmeyeceğiz. Sadece moralleri bozulmasın diye bunu erkenden söylemedik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...