Tgrt Haber

Havadan, karadan, denizden bomba yağmuru! Kanada'nın gönderdiği su tankını bile vurdular

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Anadolu Ajansı
21 Nisan 2024 12:19 - Güncelleme : 21 Nisan 2024 12:33
Havadan, karadan, denizden bomba yağmuru! Kanada'nın gönderdiği su tankını bile vurdular

İsrail ordusu, Gazze'yi 198. günde havadan, karadan ve denizden vurdu. Kanada'nın Filistinliler için gönderdiği su tankı bile hedef oldu. 

İsrail güçleri, halkı zorla aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına 198. gününde devam ediyor.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail ordusunun gece boyu hava, kara ve denizden Refah kenti başta olmak üzere Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 19 kişi hayatını kaybetti. İsrail savaş uçaklarının Refah kentine düzenlediği yoğun saldırılar sonucu 9'u çocuk en az 16 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Havadan, karadan, denizden bomba yağmuru! Kanada'nın gönderdiği su tankını bile vurdular - 1. Resim

İsrail savaş uçaklarının ayrıca Refah'ın merkezinde bulunan Şabura kampındaki bir evi hedef alması sonucu bir aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

KANADA'NIN YOLLADIĞI SU TANKI BİLE HEDEFTEYDİ

Kanada Uluslararası Kalkınma Bakanı Ahmed Hussen, Kanadalı bir yardım kuruluşunun su kamyonunun Gazze'de bombalandığını açıkladı. İsrail'den bu konuyla ilgili bilgi isteyen Hussen, "Filistin halkına insani yardımın hızlı ve engelsiz şekilde ulaştırılması kritik önem taşıyor" dedi.

Havadan, karadan, denizden bomba yağmuru! Kanada'nın gönderdiği su tankını bile vurdular - 2. ResimGAZZE'DE CAN KAYBI 34 BİNİ AŞTI

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 49 Filistinli öldürüldü, 76 bin 901 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...