Tgrt Haber

İnsan etleri deriye dönüştürüldü! Skandal kadavra hırsızlığının detayları dehşet

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Euronews
22 Ocak 2024 10:57 - Güncelleme : 22 Ocak 2024 11:58
İnsan etleri deriye dönüştürüldü! Skandal kadavra hırsızlığının detayları dehşet
abd,hırsızlık

ABD Boston Harvard Tıp Fakültesi morgundaki kadavraları, hırsızlık çetesinin üyelerinin çaldığı ve vücut parçalarını ülke çapındaki alıcı ağına sattığı ortaya çıktı.

Harvard Tıp Fakültesindeki skandal kadavra hırsızlığının detayları iddianamede ortaya çıktı. Pensilvanya'daki büyük jüri tarafından sunulan iddianamelerde, morg müdürü Cedric Lodge ve eşi Denise Lodge hedef alındı. Massachusetts'de yaşayan Katrina Maclean ile West Lawn ve Pennsylvania'da ikamet eden Joshua Taylor da eyaletler arası çalıntı kadavra taşımakla suçlandı. 

KADAVRALARI İNCELEYİP ÇALDILAR

Federal savcılar tarafından yapılan açıklamada, "Cedric Lodge'un zaman zaman Maclean ve Taylor'ın Harvard Tıp Fakültesi'ndeki morga girmelerine ve ne satın alacaklarına karar vermek için kadavraları incelemelerine izin verdiği, Taylor'ın ise çalıntı kadavraları Pennsylvania'ya naklettiği" belirtildi. 

İddianameye göre Cedric Lodge "beyin, deri, kemik ve diğer insan kalıntıları da dahil olmak üzere bağışlanan kadavraların parçalara ayrılmış kısımlarını üniversitenin bilgisi veya izni olmadan" çaldı.

İnsan etleri deriye dönüştürüldü! Skandal kadavra hırsızlığının detayları dehşet

İNSAN ETLERİ DERİYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Mahkeme belgeleri, kendisinin ve eşinin, çalınan kadavraların satışı ile ilgili olarak, web siteleri ve cep telefonları aracılığıyla alıcılara ulaştığını ortaya çıkardı. 15 sayfalık iddianamede vücut parçalarının tam olarak ne amaçla satın alındığına dair ayrıntılara yer verilmedi ancak Maclean'ın Pennsylvania'daki bir adama insan eti gönderdiğinden ve "eti deriye dönüştürdüğünden" bahseden konuşmalarına rastlandı. 

ÖDEME İŞLEMİNDEKİ 'BEYİN' NOTU

İddianamede, Taylor'ın 3 Eylül 2018'den 12 Temmuz 2021'e kadar PayPal hesabına Cedric Lodge'un Harvard'dan çaldığı insan kalıntıları için toplam 37 bin 355 dolar tutarında 39 elektronik ödeme gönderdiği belirtildi. Taylor'dan gelen bir ödemenin işlem açıklamasında "braiiiiins (beyin)" yazıyordu.

Harvard Tıp Fakültesi yaptığı açıklamada, "Başkalarını iyileştirmeye ve onlara hizmet etmeye adanmış bir topluluk olan kampüsümüzde bu kadar rahatsız edici bir şeyin olabileceğini öğrenmek bizi dehşete düşürdü. Bahsi geçen olaylar, vücutlarını bilim için Harvard Tıp Fakültesi'ne bağışlamayı seçen bireylerin her birine ihanettir" denildi. 

Kaynak: Euronews
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...