Tgrt Haber

İslam dünyasından Filistin çağrısı: Daha fazla çaba gösterilmeli

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
24 Nisan 2024 16:19 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 16:21
İslam dünyasından Filistin çağrısı: Daha fazla çaba gösterilmeli

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan'da Filistin konusunda Müslümanların daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan'da temaslarda bulundu. Erbaş, Riyad'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. 50'den fazla Müslüman ülkeden ilim insanı, toplantıda hazır bulundu.

İslam ümmetinin birliği, Filistin ve Gazze'de yaşanan büyük zulüm, dini değerlere saygı, İslamofobi ve İslam düşmanlığına karşı birlikte hareket etme gibi konular ele alındı.

İslam dünyasından Filistin çağrısı: Daha fazla çaba gösterilmeli - 1. Resim

"FİTNE VE TEFRİKAYA SEBEP OLAN YAKLAŞIMLARDAN KAÇINILMALI"

Erbaş, toplantıda yaptığı konuşmada, fitne, tefrika ve kaosa sebep olan yaklaşımlardan, ötekileştirici, suçlayıcı, tekfir edici tavırlardan kaçınılması gerektiğini anlattı.

İslam dünyasından Filistin çağrısı: Daha fazla çaba gösterilmeli - 2. Resim

"MÜSLÜMAN DEVLETLER DAHA FAZLA ÇABA GÖSTERMELİ"

Müslümanların birlik ve beraberliğinin önemini vurgulayan Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

Müslüman devletlerin başta Filistin ve Gazze'deki kardeşlerimizin sorunları olmak üzere mazlum ve mağdur coğrafyaların sorunlarını çözmek için daha fazla çaba göstermesi gereklidir.

Erbaş'a, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan ile Mekke Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Ahmet Oğuz da eşlik etti.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...