Tgrt Haber

İsrail’den alçak tehdit! 1500'ü aşkın sivil hedefte...

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
29 Ekim 2023 21:54 - Güncelleme : 29 Ekim 2023 22:18
İsrail’den alçak tehdit! 1500'ü aşkın sivil hedefte...
israil,gazze

Gazze'de sivillere yönelik saldırılarını sürdüren İsrail yeni bir katliamın peşine düştü. Gazze'deki Filistin hükümeti, terör devleti İsrail'in 1500'ü aşkın kişinin sığındığı iki merkezi vurmakla tehdit ettiğini duyurdu.

Gazze'deki Filistin hükümeti, İsrail ordusunun, yerinden edilmiş 1500'ü aşkın kişinin sığındığı Ortodoks Kültür Merkezi ile Rum Okulu'nu vurmakla tehdit ettiğini belirtti.

İSRAİL'DEN ALÇAK TEHDİT

Gazze hükümetine bağlı Medya Ofisi'nin Telegram hesabından yapılan açıklamada, İsrail'in, 1000 kişinin sığındığı bir Ortodoks Kültür Merkezi ile 500'den fazla kişinin sığındığı bir Rum Okulu'nu bombalama tehdidinde bulunduğu aktarıldı.

Başka bir açıklamada ise İsrail'in hastaneleri doğrudan bombalamakla tehdit etmesi ve bu mekanların boşaltılmasını istemesinin doğuracağı sonuçlara karşı uyarıda bulunuldu.

İsrail'in, hastanelerin çevresini bombalamaya devam etmesi ve buraları direkt hedef almakla tehdit etmesinin, bir savaş suçu olduğu vurgulandı.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...