Tgrt Haber

Meksika'da miting sırasında sahnenin çatısı çöktü: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: Anadolu Ajansı
23 May 2024 08:32 - Güncelleme : 23 May 2024 09:58
Meksika'da miting sırasında sahnenin çatısı çöktü: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Meksika'da Jorge Alvarez Maynez'in mitinginde sahnedeki dev metal ekranın devrilmesi ve sahnenin çatısının çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi ise yaralandı.

Meksika'da devlet başkanlığı seçimi öncesi adaylardan Jorge Alvarez Maynez'in mitinginde korku dolu anlar yaşandı. 

Nuevo Leon eyaletinde son mitingini gerçekleştiren Yurttaş Hareketi'nin devlet başkanı adayı Maynez, ekibiyle destekçilerini selamlarken, sahnedeki dev metal ekran katılımcıların üzerine düştü.

9 KİŞİ ÖLDÜ, 50 KİŞİ YARALI

Sahnenin çatısının da çöktüğü olayda ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı.

Olayın ardından tedbiren hastaneye kaldırılan Maynez, X hesabındaki açıklamasında, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "İyiyim ve olup biteni takip etmek için devlet yetkilileriyle iletişim halindeyim." ifadesini kullandı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, şiddetli rüzgara dayanamayan dev metal ekranın mitingi takip edenlerin üzerine düştüğü görülüyor.

Dev metal ekranın düşmesinin ardından sahnenin çatısının da çöktüğü ve orada bekleyenlerin büyük panik yaşadığı kameralara yansıdı.

Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador da X hesabındaki paylaşımında, kazadan büyük üzüntü duyduğunu kaydederek, ölen kişilerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Nuevo Leon Valisi Samuel Garcia da yaptığı açıklamada, trajik bir kaza yaşandığını ve yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...