Tgrt Haber

Netanyahu’ya tepkiler sürüyor: Başıboş başbakan!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Şubat 2024 22:25 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 22:33
İsrail,Netanyahu

İsrail ve Kudüs’teki protestolarda Netanyahu’ya tepkiler sürüyor. Eski askeri daire başkanlarından Tümgeneral Amos Malka, “Bu başıboş başbakanın nesi var” dedi.

İsrail’in Gazze şeridindeki saldırıları aralıksız sürüyor. Saldırılarla birlikte Netanyahu’ya da tepkiler gelmeye devam ediyor. İsrail’in başkenti Tel Aviv ve Kudüs’te düzenlenen esir protestolarında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetine tepkiler sürerken, Kudüs’te kalabalığa seslenen İsrail Savunma Kuvvetleri Askeri İstihbarat Dairesi eski başkanlarından Tümgeneral Amos Malka, "Bu çılgın hükümetin, bu başıboş başbakanın nesi var?” ifadelerini kullandı.

Netanyahu’ya tepkiler sürüyor: Başıboş başbakan! - 1. Resim

BİNLERCE EYLEMCİ BAŞKENTTE TOPLANDI

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, esir yakınlarının da ülkelerinde protesto gösterileri sürüyor. Gazze Şeridi’nde esir tutulanların yakınları ve onlara destek vermek isteyen binlerce kişi, İsrail’in başkenti Tel Aviv’deki Habima Meydanı’nda bir araya geldi. Mevcut hükümeti protesto eden binlerce İsrailli, tüm rehinelerin bırakılması ve derhal seçime gidilmesi çağrısında bulundu. Hükümetin eylemlerini ve 7 Ekim olaylarına verdiği tepkiyi eleştiren kalabalık, "Zaman onları öldürüyor” pankartları taşıdı.

Netanyahu’ya tepkiler sürüyor: Başıboş başbakan! - 2. Resim

“BAŞIBOŞ BAŞBAKAN”

Kudüs’teki esir protestosunda konuşma yapan eski İsrail Savunma Kuvvetleri Askeri İstihbarat Dairesi Başkanı Tümgeneral Amos Malka, Netanyahu’nun İsrail’i kendi hayatta kalma savaşına soktuğunu belirterek, Netanyahu’yu, “sıfır empati, sıfır sorumluluk” sözleriyle eleştirdi. Malka, 7 Ekim olaylarında Netanyahu’yu suçlu bulduğunu vurgularken, “Bu çılgın hükümetin, bu başıboş başbakanın nesi var?” ifadelerini kullandı.

“HÜKÜMET HALK GÜVENİNE SAHİP DEĞİL”

Bu yılı İsrail’in geleceğinin belli olacağı yıl olarak tanımlayan Malka, "Bu tür zorlukların üstesinden ancak ülkenin güvenine sahip bir hükümet gelebilir. Bu hükümet halkın güvenine sahip değil” sözleriyle bu yaz yeni seçimlerin yapılması çağrısında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...