Tgrt Haber

Rus Gaz şirketinin açtığı dava sonuçlandı! Volkswagen için tazminat cezası

Editör: Murat Makas / Kaynak: TRT Haber
09 Temmuz 2024 14:42 - Güncelleme : 09 Temmuz 2024 14:43
Rus Gaz şirketinin açtığı dava sonuçlandı! Volkswagen için tazminat cezası

Rus GAZ şirketinin Rusya'daki tüm varlıkları dondurulan Alman şirket Volkswagen'e açtığı dava sonuçlandı. Rus mahkemesi Volkswagen’e tazminat cezası verdi.

Rus GAZ şirketinin Alman devi Volkswagen şirketine açtığı dava Rusya’daki bir mahkemede sonuçlandı. Rusya’nın Nijniy Novgorod şehrindeki bir mahkemede görülen davada, GAZ’ın Volkswagen aleyhine açtığı dava görüldü.

ALMAN ŞİRKETE TAZMİNAT CEZASI

Volkswagen’in GAZ şirketini maddi zarara uğrattığı hükmüne varan mahkeme, Alman şirkete 16,9 milyar ruble tazminat cezası verdi.

GAZ şirketi, Volkswagen’i devam eden sözleşmelerdeki üretim ve parça sevkiyatına yönelik yükümlülüklerini yerine getirmemekle ve bazı sözleşmeleri tek taraflı bir şekilde sonlandırmakla suçlamıştı.

Rus Gaz şirketinin açtığı dava sonuçlandı! Volkswagen için tazminat cezası - 1. Resim

RUSYA'DAN ÇEKİLDİĞİNİ DUYURMUŞTU

Volkswagen, Mayıs 2023’te Rusya’daki varlıklarını bir Rus şirketine satarak ülkeden çekildiğini duyurmuştu.

Rusya Ticaret Bakanı Anton Alihanov, dün yaptığı açıklamada, Volkswagen'in Kaluga'daki eski fabrikasında seri otomobil üretimine başlandığını bildirmişti.

Kaynak: TRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...