Tgrt Haber

Rusya'daki terör saldırısında ölü sayısı arttı! Başkandan dikkat çeken 'savaş' açıklaması

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajans
24 Haziran 2024 09:34 - Güncelleme : 24 Haziran 2024 09:47

Rusya'nın özerk bölgesi Dağıstan'ın Mahaçkale şehrinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 15'i geçti. Başkan Sergey Melikov, son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Rusya'ya bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti Başkanı Sergey Melikov, Mahaçkale şehrindeki sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden polislerin sayısının 15'i geçtiğini belirtti.

Bunun bir "terör saldırısı" olduğunu kaydeden Melikov, "Bunun arkasında kimin olduğunu ve bu saldırıları organize edenlerin neyi hedeflediklerini biliyoruz. Savaş evimize geldi." dedi.

Rusya'daki terör saldırısında ölü sayısı arttı! Başkandan dikkat çeken 'savaş' açıklaması - 1. Resim

ÖLENLER ARASINDA SİVİLLER DE VAR

Melikov, Dağıstan polisinin saldırıları düzenleyenlere karşı koyduğunu ifade ederek, "Benzeri görüşlmemiş bu terör saldırısında 15'ten fazla polis yaşamını yitirdi. Onlar, silah elinde Dağıstan'daki barış ve huzuru koruyordu. Ölenlerin arasında bir papaz dahil birkaç sivil de bulunuyor." diye konuştu.

Rusya'daki terör saldırısında ölü sayısı arttı! Başkandan dikkat çeken 'savaş' açıklaması - 2. Resim

''DIŞ GÜÇLER TARAFINDAN HAZIRLANAN OYUNLAR''

Mahaçkale ve Derbent kentlerinde terörle mücadele operasyonunun aktif aşamasının tamamlandığı bildiren Melikov, "Saldırıları düzenleyen 6 militan etkisiz hale getirildi. Dış güçler tarafından hazırlanan tüm oyunların ve terör hücrelerinin tespit edilmesi yönünde gerekli çalışmalar gerçekleştirilecek. Durum, devletin kurumları tarafından kontrol altında bulunuyor." dedi.

Rusya'daki terör saldırısında ölü sayısı arttı! Başkandan dikkat çeken 'savaş' açıklaması - 3. Resim

Rusya Soruşturma Komitesinden yapılan açıklamada, saldırıların terör eylemi olarak değerlendirildiği ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Derbent'teki sinagogda saldırı sonucu çıkan yangının da söndürüldüğü belirtildi.

Rusya'daki terör saldırısında ölü sayısı arttı! Başkandan dikkat çeken 'savaş' açıklaması - 4. Resim

DAĞISTAN'DA TERÖR SALDIRISI

Rusya İçişleri Bakanlığından dün yapılan yazılı açıklamada, Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırı düzenledikleri bildirilmişti.

Bir polis noktası, sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı saldırılarda, 7 polis ve bir papazın hayatını kaybettiği, saldırıları gerçekleştiren saldırganlardan 4’ünün öldürüldüğü belirtilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajans
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...