Tgrt Haber

Rusya'nın saldırısı Kiev'i yaktı! Onlarca kişi söndürme çalışmalarına katıldı

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Haziran 2024 11:07 - Güncelleme : 12 Haziran 2024 11:15

Rusya, Ukrayna'ya füze ve dron saldırıları gerçekleştirdi. Saldırılarda Kiev'deki endüstriyel tesiste yangın çıktı.

Sabah saatlerinde Ukrayna'ya, Rusya tarafından çok sayıda füze ve dron ile saldırı gerçekleştirildi. Ukrayna, 6 füzeden 5'inin 24 dronun ise tamamının düşürüldüğünü açıkladı. 

Ukrayna ordusu Kiev kenti askeri yöneticisi Serhiy Popko, Ukrayna hava savunma sisteminin tüm başkente gerçekleştirilen saldırıların önlendiğini bildirdi.

Yerel yetkililer ise, hava saldırıları nedeniyle Kiev bölgesinde endüstriyel tesiste yangın çıktığını, yerleşim alanlarının hasar gördüğünü ve 6 bölgede yaralıların olduğunu duyurdu. Kiev bölgesinde endüstriyel tesiste yangın çıktığını ifade eden yetkililer, 105 kişinin yangını söndürme çalışmalarına katıldığını bildirdi.

Rusya'nın saldırısı Kiev'i yaktı! Onlarca kişi söndürme çalışmalarına katıldı - 1. Resim

YARALILAR VAR

Kiev valisi, konuya ilişkin açıklamasında bir eve, garaja, gaz istasyonuna ve depolama alanında hasara neden olan saldırıda 1 kişinin yaralandığını bildirdi. Dnipropetrovsk valisi ise saldırılarda 3 kişinin yaralandığını ve 9 evde hasar meydana geldiğini aktararak bölgede 11 dronun ordu tarafından düşürüldüğünü açıkladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...