Tgrt Haber

Sevgilisiyle beraber geldi! Putin'in gizli yatı İstanbul'da: İçinde yok yok

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: TGRT Haber
29 Kasım 2023 15:27 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 15:32
Sevgilisiyle beraber geldi! Putin'in gizli yatı İstanbul'da: İçinde yok yok
rusya,Vladimir Putin,istanbul

Ukrayna ile savaşın içinde olan Rusya’ya Batı ülkelerinin yaptırımları devam ederken dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

Uluslararası kamuoyunun gündemine gelen iddialarda, Putin ve kız arkadaşı olduğu iddia edilen Alina Kabaeva’ya ait olduğu düşünülen lüks bir yatın İstanbul’daki bir limanda olduğu duyuruldu. İddianın kaynağı ise Rus muhalif düşünce kuruluşu Dossier Center oldu.

Bir dönem Rusya’nın en zengin insanlarından biri olan ve şu an Rusya’da yaşayamayan Mikhail Khodorkovsky tarafından desteklenen düşünce kuruluşu, bazı detayları paylaştı. Khodorkovsky de kişisel X hesabından (Twitter) açıklamalarda bulundu.

Putin ve Kabaeva’ya ait olduğu öne sürülen lüks teknenin 71 metre uzunluğunda olduğu ve yaklaşık 50 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi. Putin ile Kabaeva’nın aşk yaşadığı ve çiftin çocuk sahibi olduğu iddiaları son yıllarda sık sık gündeme gelirken teknenin detayları da ortaya çıktı.

Sevgilisiyle beraber geldi! Putin'in gizli yatı İstanbul'da: İçinde yok yok

Tuzla’daki bir limanda demirlediği iddia edilen yatın 6 katlı olduğu, bir yüzme havuzu, bir salonu, altın kaplama banyoları ve iki helikopter pisti bulunduğu belirtildi. 2005 yılında Rusya’daki Sevmash tersanesinde yapımına başlanan geminin içinden çekilen fotoğraflar da yayınlandı.

Geminin içindeki yatak odası ve salonda aynalı tavanlar ve çember tasarımları kullanıldığı görülürken duvara monte televizyon ve özel ahşap materyallerin de kullanıldığı belirtildi.

Sevgilisiyle beraber geldi! Putin'in gizli yatı İstanbul'da: İçinde yok yok

Geminin normalde Soçi’de demirlediği fakat Ekim ayından beri İstanbul’da beklediği belirtildi. Khodorkovsky yaptığı paylaşımda Türkiye’nin bir NATO üyesi olduğunu ve Putin’le bağlantısı olduğu öne sürülen bir geminin İstanbul’da tutulduğunu söyledi. X üzerinden açıklama yapan Khodokorsky, “Putin’in gizli yatını bir NATO ülkesindeki tersanede bulduk. Buna nasıl mümkün olabilir” diye sordu.

31 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİSİ, PUTİN'İN PARTİSİNDEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞTİ

Putin'in kendinden 31 yaş küçük sevgilisi Kabaeva’nın emrinde bir Maybach limuzin filosu olduğu ve Moskova’daki seyahatlerinde üst düzey güvenlikler tarafından korunduğu biliniyor.

Kabaeva, 2 Olimpiyat madalyası, 14 Dünya Şampiyonası madalyası ve 25 Avrupa Şampiyonası madalyası ile ritmik jimnastik tarihinin en madalyalı jimnastikçilerinden biri olarak tanınıyor. Sporu bıraktıktan sonra siyasete atılan Kabayeva, Putin'in partisinden milletvekili seçilmişti.

Birçok Rus, Putin’in iki yetişkin kızının annesi olan 62 yaşındaki eski First Lady Lyudmila ile evliliğinin dağılmasının nedeni olarak Kabaeva’yı görmüştü. Putin’in iyi ilişkiler sürdürdüğü komşu ülke Belarus’un lideri Alexander Lukashenko, Putin’in boşanma kararının Kabaeva’nın ‘cumhurbaşkanına baskı yapması’ nedeniyle çıktığını ima etmişti.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...