Tgrt Haber

Sosyal medyadaki cips yeme meydan okuması 14 yaşındaki çocuğun sonu oldu

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
17 May 2024 03:53 - Güncelleme : 17 May 2024 04:04
Sosyal medyadaki cips yeme meydan okuması 14 yaşındaki çocuğun sonu oldu

Baharatlı cips meydan okumasına katılan 14 yaşındaki çocuğun ölüm nedeni belli oldu. Cipsin içerisindeki o madde çocuğun kalbinin durmasına sebep oldu.

Sosyal medyada yayılan "meydan okuma" çılgınlığı 14 yaşındaki çocuğun hayatına mal oldu. Baharatlı cips yedikten sonra yaşamını yitiren çocuğun ölüm sebebi olarak acı biber belirlendi.

ABD'de baharatlı tortilla cipsi yedikten sonra beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden 14 yaşındaki çocuğun, çok fazla acı biber yemekten öldüğü belirlendi.

ABD'nin Massachusetts eyaletinde, geçen yıl sosyal medyada gördüğü "baharatlı tortilla cips yeme meydan okuması"na katılan ve ani bir şekilde yaşamını yitiren 10'uncu sınıf öğrencisi Harris Wolobah'ın otopsi raporuna ulaşıldı.

ACI BİBER KALBİ DURDURDU

Rapora göre, Paqui firmasının ürettiği çok baharatlı cipsi yedikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan Wolobah, "Yüksek seviyede tüketilen kapsaisin (acı biberlerin aktif bileşeni) sonucu oluşan ani kalp durması" sonucu hayatını kaybetti.

Çocukta kalp büyümesi ve kalp kası bandı rahatsızlığının da bulunduğu belirtildi.

Bu arada, Paqui üreticisi, sosyal medya üzerinden başlattığı "meydan okuma"da, tüketicilerden dünyanın en acı iki biberinden elde edilen ürünü yerken çektikleri videoları paylaşmasını ve ürünü tükettikten sonra su içmemesini istemişti.

Sosyal medyadaki cips yeme meydan okuması 14 yaşındaki çocuğun sonu oldu - 1. Resim

ÇOK SAYIDA ÇOCUK HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

ABD genelinde yaygın olan bu "meydan okuma"ya katılan onlarca çocuk, hastaneye kaldırılmıştı.

Son derece acı olan bu ürüne karşı çocuk ve gençlere uyarılarda bulunuluyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...