Tgrt Haber

Erciyes Üniversitesi'nin büyük başarısı! 2024'ün en iyi Asya Üniversiteleri sıralamasında yer aldı

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
04 May 2024 14:13 - Güncelleme : 04 May 2024 14:21
Erciyes Üniversitesi'nin büyük başarısı! 2024'ün en iyi Asya Üniversiteleri sıralamasında yer aldı

Dünyanın en itibarlı üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education 2024 Asya Üniversiteleri Sıralaması açıklandı. Erciyes Üniversitesi en iyi 500 üniversite arasına girerek önemli bir başarı elde etti.

THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralaması açıklandı. 2023 yılına ait kurumsal veriler dikkate alınarak gerçekleştirilen THE Asya 2024 sıralamasında Türkiye’den 75 üniversite sıralamaya girdi.

Açıklanan sonuçlara göre, ERÜ en iyi 401-500 üniversite aralığında sıralanarak önemli bir başarı göstererek, devlet üniversiteleri arasında ise 13. sırada yer aldı.

Erciyes Üniversitesi'nin büyük başarısı! 2024'ün en iyi Asya Üniversiteleri sıralamasında yer aldı - 1. Resim

THE Sıralama Sistemi Asya üniversitelerini, dünya üniversiteleri sıralamasında kullandığı Öğretim, Araştırma Ortamı, Araştırma Kalitesi, Endüstri ve Uluslararası Görünürlük olmak üzere 5 ana başlıkta 18 göstergeye göre derecelendirmekte olup, toplam puan belirlenirken Araştırma Kalitesi yüzde 30, Araştırma Ortamı yüzde 28, Öğretim yüzde 24.5, Endüstri yüzde 10 ve Uluslararası Görünürlük ise yüzde 7.5 oranında ağırlığa sahip bulunmaktadır.

Erciyes Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren her zaman kendinden söz ettiren ve her zaman üst derecelerde yer alan bir Üniversite olduğuna dikkat çeken ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, bu önemli başarıya katkı sağlayan tüm ERÜ mensuplarına teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...