Tgrt Haber

Gençlik Yaz Okulları bu yıl ilk kez hizmet verecek! Bakan Bak müjdeyi verdi

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: Anadolu Ajansı
20 Haziran 2024 15:13 - Güncelleme : 20 Haziran 2024 15:17
Gençlik Yaz Okulları bu yıl ilk kez hizmet verecek! Bakan Bak müjdeyi verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençleri ilgilendiren bir müjdeyi duyurdu. Bakan Bak, gençlere ücretsiz eğitim ve eğlence fırsatı tanıyacak olan Gençlik Yaz Okulları'nın bu yıl ilk kez hizmet vereceğini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yaz tatili döneminde yüz binlerce gencin misafir edildiği Gençlik Kampları'nda olduğu gibi ücretsiz eğitim ve aktivite imkanı sunacak Gençlik Yaz Okulları'nın da kapılarını açtığı duyuruldu.

"TATİLİNİ DAHA VERİMLİ GEÇİRMEK İSTEYEN BÜTÜN EVLATLARIMIZI BEKLİYORUZ"

Yaz aylarında yüzbinlerce çocuğun güvenli bir ortamda, tamamen ücretsiz hizmet veren Gençlik kampları ile buluşturduklarını aktaran Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Şimdi bunun yanında Gençlik merkezlerimizde spordan kültür-sanata, el sanatlarından sokak oyunlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim ve eğlence imkanı sunacak Gençlik Yaz Okulları'mızı da hizmete açıyoruz. Tatilini daha verimli geçirmek isteyen 11-18 yaş arası bütün evlatlarımızı Gençlik Yaz Okulları'na bekliyoruz" dedi.

Gençlik Yaz Okulları'nın bu yıl ilk kez hizmet verecek! Bakan Bak müjdeyi verdi - 1. Resim

"EĞLENCELİ VE EĞİTİM BİR PROGRAM HAZIRLANDI"

Yoğun geçen öğretim yılının ardından gençlere eğlenceli ve eğitici bir program hazırladıklarını söyleyen Bak, şu ifadeleri kullandı:

"Gençlerimizin sosyal bağlarını güçlendirmek temel amaçlarımızdan biri. Aynı zamanda spor yapma alışkanlığı kazandırmak, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamak, yeni dostluklar kurmalarını sağlamak da önem verdiğimiz konular arasında öncelikli sıralarda yer alıyor. Ayrıca yaz okullarımızda gençlerimize milli, manevi ve kültürel değerlerimizi aktarmak ve gönüllülük faaliyeti yapma alışkanlığı kazandırmak da istiyoruz. Gençlerimiz, Gençlik Yaz Okulları'ndaki bir dönemlik eğitimin ardından özel olarak ilgilendikleri alanlarda, yeteneklerini geliştirmek, keyifli vakit geçirmek için 'Merkezimde Bu Yaz' etkinlikleri ile de tatillerinin kalan kısmını yine gençlik merkezlerimizde değerlendirebilirler"

Gençlik Yaz Okulları'nın bu yıl ilk kez hizmet verecek! Bakan Bak müjdeyi verdi - 2. Resim

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Gençlik Yaz Okulları, 11-14 ve 15-18 yaş olmak üzere iki farklı yaş grubuna göre hazırlandı. Her dönemin programı kültür-sanat, spor ve gönüllülük temaları çerçevesinde planlandı.

Her gençlik merkezinin kendi kapasitesine göre belirlenen kontenjan kapsamında hizmet vereceği yaz okullarında, imkanlar dahilinde akıl ve zeka oyunları, sportif faaliyetler, değerler eğitimi, bilgi yarışması, el sanatları, sokak oyunları, güzel konuşma sanatı, sahne sanatları, gönüllülük faaliyetleri, halk oyunları, temel dini bilgiler, ailelerle gönüllülük çalışmaları, gezi gibi etkinlikler olacak. Gençlik Yaz Okulları'na başvurular, gençlik merkezlerinden yapılabilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...