Tgrt Haber

Öğretmen atamasında söz Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda! Ahmet Sözcan son kulis bilgisini paylaştı

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
13 Şubat 2024 09:24 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 10:03
Öğretmen,atama,kabine,eğitim

Önemli başlıklarla bir araya gelen Kabine Toplantısı'ndan dikkat çeken kararlar çıkarken öğretmenlerin atama kararı gündeme gelmedi. Konu hakkında TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, öğretmen adaylarını üzecek kulis bilgisini canlı yayında açıkladı. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 4 hafta sonra toplandı ve alınan kararlar açıklandı. Terörle mücadele konusunda kararlılıkla adımlar atılacağı belirtilirken ABD'den gelmesi beklenen F-16'lar için de 'kararın memnuniyet verici' olduğu belirtildi. 

Kabine sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'a ziyaretler gerçekleştirecek. 12 sene sonra Mısır'a gerçekleşecek olan ziyarette iki ülke arasındaki görüşmelerin olumluya dönmesi bekleniyor. 

ÖĞRETMENLERE ATAMA KARARI NEDEN ÇIKMADI?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde öğretmen atamaları konusunda, "Kabine sonrası açıklama yapacağız" demiş konunun toplantıda görüşüleceğini söylemişti. Açıklamaların ardından öğretmenler gözlerini Kabine Toplantı'sından çıkacak karara çevirdi. 

Kabine'den öğretmen atama kararı neden çıkmadı? Ahmet Sözcan beklenen çalışmayı açıkladı  - 1. Resim

ATAMA SAYISINI HAZİNE BELİRLEYECEK!

Kabine'den öğretmen ataması konusunda bir karar çıkmazken TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan aldığı kulis bilgilerini paylaştı.

2024 yılı bütçesinin göz önünde bulundurulduğunu belirten Sözcan, bütçe hedeflerinin tutturulması için atama sayılarının gözetildiğini söyledi. "Atama sayısını Hazine ve Maliye Bakanlığı belirleyecek" diyen Sözcan, bakanlığın henüz çalışmalarını sonlandırmadığını söyledi.   

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...