Tgrt Haber

Bakan duyurdu, paralar yatırıldı! Mayıs ayı SED ödemeleri hesaplarda

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: tgrthaber.com.tr
19 May 2024 12:17 - Güncelleme : 19 May 2024 12:32
Bakan duyurdu, paralar yatırıldı! Mayıs ayı SED ödemeleri hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mayıs ayı SED ödemelerini hesaplara yatırdı. Bakan Göktaş, “Mayıs ayına ilişkin 878 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptık” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayında 878 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını bildirdi.

"ÇOCUKLARIN FARKLI İHTİYAÇLARINI GÖZETİYORUZ"

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti.

Bu doğrultuda SED ile çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini ifade eden Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Bakan duyurdu, paralar yatırıldı! Mayıs ayı SED ödemeleri hesaplarda - 1. Resim

“878 MİLYON TL SED ÖDEMESİ YAPTIK”

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Çocukların aile ortamında büyümelerinin, toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayına ilişkin 878 milyon TL SED ödemesi yaptık” dedi.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...