Tgrt Haber

Bakan Nebati'den dar gelirlilere net mesaj: İşte ekonomide 1 numaralı hedef

Editör: Ferhat Erdemir / Kaynak: Anadolu Ajansı
24 Haziran 2022 21:13 - Güncelleme : 24 Haziran 2022 21:39
Bakan Nebati'den dar gelirlilere net mesaj: İşte ekonomide 1 numaralı hedef
nureddin nebati,enflasyon,ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, AK Parti Kayseri İl Başkanlığında konuştu. Ekonominin öncelikli hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, "Önce enflasyonu yeneceğiz ama aynı zamanda önceliğimiz dar gelirlilerin ihtiyaçlarını giderecek adımlar atmak" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Kayseri İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada ekonomide öncelikli olan sorunlara ilişkin açıklamalarda bulunan  Bakan Nebati, ekonomide bir numaralı hedefi açıkladı, dar gelirlilere net bir mesaj verdi. 

"ÖNCE ENFLASYONU YENECEĞİZ"

Şu anda enflasyonla mücadelenin bir numaralı alanları olduğunu, bundan etkilenen dar gelirlilerin mutlak bir şekilde rahatlatılması gerektiğini aktaran Bakan Nebati, "Önce enflasyonu yeneceğiz ama aynı zamanda önceliğimiz dar gelirlilerin ihtiyaçlarını giderecek adımlar atmak. Onlara gerekli desteği vermek ve onlarla birlikte her türlü yardımı ortaya koyacak destekleri sağlamaktır." dedi.

Kim ne derse desin Türkiye'nin 21. yüzyılın ülkesi olduğunu söyleyen Bakan Nebati, ortaya koydukları mücadele ile yollarına devam edeceklerini vurguladı.

‘2023 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ’

Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2023 yılı bir anahtar, gerçek bir anahtar. Neden, biliyor musunuz, 20 yılda bu ülkemin tüm altyapıları, yatırımları bu iktidar tarafından tamamlandı, hemen hemen. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın kararlı liderliği sayesinde ve ekibinin sağlam olması, teşkilatının güçlü olması, milletin de sürekli destek vermesi kaydıyla ülkenin tüm ihtiyaçlarını hemen hemen gideren ve 2023 yılından sonra da 2053’e doğru yapılacak olan hazırlıkların kapısını açacak bir seçime gidiyoruz. Bu seçim önemli bir seçim çünkü kazanımlarımızın pekiştirildiği ve ülkenin bugüne kadar karşılaştığı tüm krizlerin üstesinden gelerek bünyesini güçlendiren, bundan sonraki herhangi bir sıkıntıda da bu gücünü perçinleyerek yoluna devam edecek bir ülkenin 2053 kapısını açmış olacağız. Çok önemli işler düşüyor. Bunu yaparken heybemiz dolu. Biz bugün hangi kapıyı çalarsak çalalım heybemizde Türkiye'de son 20 yılda yapılmış olan her şeyi alnımızın akıyla ve güzel bir şekilde anlatırız"

‘BİZİM PEHLİVAN GELENİ GİDENİ YENİYOR’

AK Parti'nin teşkilat mensupları olarak çok şanslı olduklarını vurgulayan Bakan Nebati, şunları kaydetti:

"Bizim bir tane pehlivanımız var, geleni yeniyor, gideni yeniyor. Hatta bir ara geliyorlar silahla, tankla, tüfekle, karşıdaki rakiplere de destek verecek şekilde birtakım işler çeviriyorlar. Allem ediyorlar, kallem ediyorlar, bizim pehlivan gene yeniyor. Şimdi 2023’e çıkmış bizimki meydana, 'Nerede benim rakibim?' diyor. Rakip yok. Merak ediyoruz, samimi olarak söylüyorum, 20 senedir kolu çok kuvvetli, geleni indiriyor. Şimdi, 'Neredesin?' diye soruyor, cevap yok. Düşünebiliyor muzunuz, Allah muhafaza o partinin teşkilat mensubusunuz, o partinin teşkilat mensubu olarak sizin genel başkanınız kimin aday olacağına ilişkin kendi iradesini koyamıyor. Bizimki öyle değil. Bizimki 'Yürüyeceğiz.' diyor yürüyor, bu kadar. Biz böyle şanslıyız."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...