Tgrt Haber

Belediyede çalışan memurlara müjde! 1 yıl boyunca sosyal denge tazminatı ödenecek

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
17 Nisan 2024 17:46 - Güncelleme : 17 Nisan 2024 17:50
Belediyede çalışan memurlara müjde! 1 yıl boyunca sosyal denge tazminatı ödenecek

Belediye çalışanlarına her ay sosyal denge tazminatı ödenecek. Başkan seçim sonrasında ilk adımı arttı, protokol imzalandı. Çalışanlar arasındaki gelir dengesizliğini gidermek için belediye ek bütçe hazırladı ve memurlara 8500 TL ödeme desteğini devreye aldı.

Belediyede görev yapan kadrolu işçi ve memurlar arasındaki gelir dengesizliğini çözmek için sosyal denge tazminatı devreye alındı.

SOSYAL DENGE TAZMİNATI İÇİN İMZALAR ATILDI

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve Tüm-Yerel Sen yetkilileri arasında belediyede çalışan memurlara her ay sosyal denge tazminatı ödenmesi için protokol imzalandı.

EK BÜTÇE OLUŞTURULDU, GELİR ADALETSİZLİĞİ ÇÖZÜLDÜ

Törende konuşan Başkan Yalım; Uşak Belediyesi’nde görev yapan kadrolu işçi ve memurlar arasındaki gelir dengesizliğini gidermek adına sosyal denge primi ödemeye karar verdiklerini ifade etti. Başkan Yalım, “Çalışanlarımız arasındaki gelir dengesini sağlamak adına ek bir bütçe oluşturuldu, bundan böyle memur arkadaşlarımıza aylık 8500 TL brüt sosyal denge primi ödeme desteği sunacağız. Bütün Çalışma Arkadaşlarıma Hayırlı Olsun” dedi.

Belediyede çalışan memurlara müjde! 1 yıl boyunca sosyal denge tazminatı ödenecek - 1. Resim

AMAÇ ENFLASYONUN ETKİSİNİ AZALTMAK

Çalışanlarını düşünen bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Yalım; ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve bu yüksek enflasyon ortamında artan giderlerin verdiği zararın azalması adına bu imzayı attıklarını kaydetti. Memurlara hitaben konuşan Yalım; “Biz bu özverili işlemi gerçekleştiriyorken çok değerli memur arkadaşlarımızın da aynı özveriyle çalışacağına eminim. Uşak merkezde yaşayan yaklaşık 250 bin vatandaşımız adına ben de onlardan bunu talep ediyorum. İnşallah bundan sonra tüm personelimizle birlikte hareket ederek Uşak Belediyesi’ni sağlam ayaklar üzerine oturtacağız ve kentimiz ve vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri üreteceğiz” dedi.

“ÇALIŞANIN HAKKINI VEREN BİR BELEDİYEYİZ”

Bundan böyle borcundan dolayı araçları satılan bir belediye değil, borcu olmayan bir belediye oluşturacaklarının altını çizen Başkan Yalım; “Yeni dönemde borcundan dolayı hizmet veremeyen, hareket edemeyen değil; tam tersi hem borcunu ödeyen hem de güçlü yatırımlar yapan bir belediye olacağız. Her şeyden önemlisi de, çalışanlarının hakkını veren bir belediye olarak personelimizle de el ele vererek kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben Uşak Belediye Başkanı olarak kendim ve tüm ekibim adına attığımız bu imzanın çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum ve hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

1 YIL BOYUNCA YÜZDE 20 SOSYAL DENGE TAZMİNATI ALACAKLAR

Uşak Belediyesi’nde çalışan tüm memur ve sözleşmeli personeli kapsayan protokol sayesinde; çalışanlar 1 yıl süreyle yüzde 120 üzerinden sosyal denge tazminatı alacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...