Tgrt Haber

Hacizli araçlarda 'ihbar' oyunu! Yediemin otopark sahibi şaşırdı: Bidonu bile koltuk yapmışlar

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Temmuz 2024 13:37 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 13:44
Hacizli araçlarda 'ihbar' oyunu! Yediemin otopark sahibi şaşırdı: Bidonu bile koltuk yapmışlar

Antalya'da haciz yoluyla bağlanan araçlarda artış yaşanırken bazı fırsatçıların 'şüpheli araç' ihbarıyla ilginç bir yöntem denedikleri ortaya çıktı. Daha ucuza araç almak için yapılan kurnazlık yediemin otopark sahibini de şaşırttı. Uzmanlara göre amaç, ihalede eksik parça bahanesiyle araçları daha düşük fiyata almak ya da diğer katılımcıların teklif vermesini engellemek.

Antalya'da haciz yoluyla bağlanan araçlarda artış yaşanıyor. Bazı vatandaşların yediemin otoparkına kaldırılan araçlarını ihalede geri alabilmek için akıl almaz bir yönteme başvurduğu ortaya çıktı. 

Bazı borçlu araç sahipleri, yakalamalı haciz bulunan araçlarının motor, iç elektrik aksamı, tekerlekler ve koltuklarını söküp ardından aracını park edip şüpheli araç ihbarında bulunuyor. 

Polis ihbarın belirtildiği adrese gelip yaptığı incelemede aracın yakalama hacizli olduğunu belirleyince araç yediemin otoparkına kaldırılıyor. Burada park edilen araç, düzenlenen ihalede yine sahibi ya da araya soktuğu kişiler tarafından değerinin altında tekrar geri alınıyor.

Hacizli araçlarda 'şüpheli araç' oyunu! Yediemin otopark sahibi şaşırdı: Bidonu bile koltuk yapmışlar - 1. Resim

YEDİEMİN OTOPARK SAHİBİNİ DE GÜLDÜRDÜ

Bu yöntemlerden en ilginci ise koltukları söktükten sonra aracı bir yere park etmek için şoför koltuğu yerine plastik bidonun kullanıldığı araç oldu. Yediemine kaldırılan aracın içinde bir parçasıymış gibi duran bidon, yediemin otoparkının sahibini de çalışanların da hem şaşırttı hem güldürdü.

"BİDONU KOLTUK YAPMIŞLAR"

Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkamacılar Derneği Başkanı Hakan Topçu, bu tarz kurnazlık peşinde olanların yaptıklarını şu sözlerle anlattı:

"Araç üzerinde yakalamalı haciz bulununca borçlu araç sahipleri, motor aksamını ve içindeki koltukları sökerek emniyet güçlerini arıyor ve ‘sahipsiz ve şüpheli araç' ihbarında bulunuyor. Ardından araç hacizli olduğu için yediemin otoparkına alınıyor. Buradaki amaç, ihaleye kendileri girerken parça eksik olduğu için daha düşük fiyata alıyor ya da diğer katılımcıların teklif vermesini engelliyor. Gördüğümüz bu araçta ise bidon koltuk olarak kullanılmış. Demek ki sanayiden gelirken ya da sağa sola park ederken bu bidonu kullanmışlar.

Hacizli araçlarda 'şüpheli araç' oyunu! Yediemin otopark sahibi şaşırdı: Bidonu bile koltuk yapmışlar - 2. Resim

Bu durumun önüne geçilmesinin oldukça basit olacağını belirten Topçu, "Bu şekilde gelip icradan satılığa çıkan araçları hurda olarak satılması ve tekrar trafiğe çıkmaması gerekir. Bu bir caydırıcı önlem olabilir. Ruhsat sahibi ile alakalı ciddi ceza ve soruşturma uygulanmalı. Neticede bu da bir milli servet. Nasıl Türk parasını yırtmak, yakmak suçsa bu da aynı şey" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...