Tgrt Haber

Oto pazarında en kötü araçta dip fiyat 300 binin üzerini gördü! Satışlar bıçak gibi kesildi

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
11 Şubat 2024 16:58 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 17:10
Oto pazarında en kötü araçta dip fiyat 300 binin üzerini gördü! Satışlar bıçak gibi kesildi
ikinci el araç satışları,ikinci el araç fiyatları,otomobil fiyatları,2. el oto pazarı

Otomobil piyasasında satışlar yüksek kredi faizleri nedeniyle bıçak gibi kesildi. Hafta sonu açık oto pazarlarında yoğunluk yaşanırken araç piyasasında en düşük fiyat 300 binden başlıyor.

Araç piyasasında durgunluk sürüyor, satışları yüksek kredi faizleri nedeniyle bıçak gibi kesildi. Araç almayı planlayanlar pazarlara akın ederken, piyasanın gidişatından hem alıcılar hem de satıcılar yakındı.

KREDİLERDEKİ YÜKSEK FAİZ ARAÇ PİYASASINI ZORA SOKTU

Diyarbakır açık oto pazarında hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Getirilen yaklaşık 450 araçtan şimdiye kadar yaklaşık 80'i satıldı.

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan ikinci el açık oto pazarının görevlilerinden alınan bilgiye göre, şimdi kadar getirilen yaklaşık 450 araçtan ekspertize götürülen 80’i satıldı. Çevre illerden de getirilen araçların satışında sıkı pazarlıklar yapılırken kredilerdeki yüksek faiz oranlarından dolayı piyasasının biraz durgun olduğu, önümüzdeki süreçte piyasasının rahatlayacağının öngörüldüğü belirtildi.

Oto pazarında en kötü araçta dip fiyat 300 binin üzerini gördü! Satışlar bıçak gibi kesildi - 1. Resim

ARAÇLAR DEĞERİNİN ALTINA İNDİ AMA SATIŞ YOK

Ergani ilçesinden otomobilini satmaya gelen Mustafa Kurt, şu anda piyasaların durgun olmasından dolayı aracını değerinde satamadığını söyledi. Otomobilinin dip fiyatının 1 milyon 100 bin olduğunu aktaran Kurt, “Ama normal değeri 1 milyon 350 ile 1 milyon 600 bin arasındaydı. Yeni sahibini bekliyoruz, inşallah hayırlı olur” dedi.

Batman’dan 12 otomobil getiren Mehmet Parlar ise şu ana kadar satış yapamadıklarını, piyasanın yavaş yavaş açıldığını dile getirdi.

Oto pazarında en kötü araçta dip fiyat 300 binin üzerini gördü! Satışlar bıçak gibi kesildi - 2. Resim

300 BİNDEN 1 MİLYONA KADAR ARAÇ VAR

Kredi faizlerinin bir miktar yüksek olmasından dolayı vatandaşın biraz tedirgin olduğunu kaydeden Parlar, “Önümüzde Ramazan ayı, bayram ve yaz olacağı için yavaştan açılacaktır. 300 binden 1 milyona kadar elimizde araç var” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...