Tgrt Haber

Son dakika! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: tgrthaber.com
18 Haziran 2024 11:54 - Güncelleme : 18 Haziran 2024 12:16
Son dakika! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Son dakika haberi...Kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak.

Kurbanlık hayvanlarını satmak amacıyla pazara getiren üreticilerin satamadığı hayvanlar, bakım, besleme ve taşıma maliyetleri göz önünde bulundurularak hazırlanan Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesi üzerinden Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından karkas et olarak satın alınacak.

ÖDEMELER EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜNDE YAPILACAK

Hayvanlarını ESK'ye satan üreticilere ödemelerin en geç 3 iş günü içinde yapılacağı belirtilirken, üreticilerin kolaylığı için hayvanlar, bulundukları yere en yakın kesimhanede kestirilebilecek.

Hayvanlarını satmak isteyen üreticilerin, 20-28 Haziran tarihleri arasında en yakın ESK Kombina Müdürlüklerine başvurmaları gerekecek.

Son dakika! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak - 1. Resim

PAZAR GİRİŞ VE KİRA BELGESİ İLE BAŞVURMALARI YETERLİ

Üreticilerin, hayvanlarına ait kimlik bilgileri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından kurban satışı için verilen sevk raporları, kurban pazar yeri giriş ve kira belgesi ile başvurmaları yeterli olacak.

İlgili kombina müdürlüğü tarafından TÜRKVET sistemi üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, ESK'nin Hayvan Alım Kriterleri ve Uygulama Esasları Talimatları doğrultusunda hayvanlar karkas et olarak satın alınacak.

Son dakika! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak - 1. Resim

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...