Tgrt Haber

Süt fiyatlarına zam!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
15 Nisan 2024 17:59 - Güncelleme : 15 Nisan 2024 18:01
Süt fiyatlarına zam!

Süt fiyatlarına zam geldi. Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt tavsiye fiyatını üreticinin eline 14,65 lira geçecek şekilde belirledi. Çiğ süt fiyatının maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilecek olması üreticiyi de sevindirdi.

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 1 Mayıs'tan geçerli olmak üzere üreticinin eline litre başına net 14,65 lira geçecek şekilde belirlenmesine karar verdi. Konseyin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, çiğ süt tavsiye fiyatı 1 Mayıs'tan geçerli olmak üzere tespit edildi.

Süt fiyatlarına zam! - 1. Resim

DEĞİŞİM İÇİN FARK UYGULANACAK

Buna göre, yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı, çiğ süt desteği hariç üreticinin eline litre başına net 14,65 lira geçecek şekilde belirlendi. Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde, bu giderler üreticiye ilave ödenecek. Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir 0,1'lik değişim için 22 kuruş fark uygulanacak.

Duyuruya göre, bundan sonraki süreçte çiğ süt tavsiye fiyatı maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilerek piyasa koşullarına göre güncellenebilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...