Tgrt Haber

Tatlısından gözlemesine damak çatlatan lezzet: Ünlü bal kabağı tezgaha indi

Editör: İmran Baran / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
17 Aralık 2023 17:36 - Güncelleme : 17 Aralık 2023 17:41
Tatlısından gözlemesine damak çatlatan lezzet: Ünlü bal kabağı tezgaha indi
bal kabağı,düzce

Türkiye’nin vazgeçilmez lezzeti bal kabağı Düzce’de tezgahlara indi. Meşhur kabak farklı aroması ve lezzetiyle kilosu 15 liradan alıcı buluyor.

Düzce'de humuslu topraklarda yetişen ve kendine özgü aromasıyla tanınan bal kabağı tezgaha indi. Kilosu 15 liradan alıcı bulan bal kabağı, özellikle tadını bilenler tarafından rağbet görüyor.

'Düzce kabağı' diye anılan bal kabağının ünü her geçen gün giderek artıyor. Kabak tatlısından komposto ve trileçeye kadar birçok ürüne lezzet katan bal kabağı, sadece yetiştiği bölgede değil, Türkiye'nin hemen hemen her yerinden ilgi görüyor.

“BU YIL VERİM DÜŞÜK”

Üretici Fikret Algün, "Nisan ayında kabağı ekiyoruz ve 4-5 ay sonra toplamaya başlıyoruz. Ben alışkın olduğum için bunu ekmek bana zor gelmiyor. Ben her sene bu işi yapıyorum" dedi.

Bu yıl kabaktan verim alamadıklarını söyleyen Algün, "İki kez sel oldu. Maalesef bizde üründen istediğimiz verimi alamadık. Şu anda kilosunu 15 liraya satıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...