Tgrt Haber

Tüketici kredileri ve kredi kartları masada! Mehmet Şimşek yeni tedbirleri görüştü

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
27 May 2024 19:49 - Güncelleme : 27 May 2024 19:53
Tüketici kredileri ve kredi kartları masada! Mehmet Şimşek yeni tedbirleri görüştü

Dezenflasyon sürecinde kredi kartları ve tüketici kredilerinde alınacak ilave tedbirler Bakan Mehmet Şimşek başkanlığında

Finansal İstikrar Komitesi toplantısında kredi kartları ve tüketici kredileri masaya yatırıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında yapılan toplantıda dezenflasyon sürecinde alınacak ilave tedbirler konuşuldu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, toplantıda, tüketici kredileri ile kredi kartlarına yönelik atılan adımların sonuçlarının değerlendirildiği ve dezenflasyon sürecinde alınabilecek ilave tedbirlere ilişkin istişarelerde bulunulduğu bildirildi.

Toplantıda, son dönem yurt içi likidite gelişmelerinin finansal istikrara etkileri ve atılabilecek adımların da ele alındığının belirtildiği açıklamada, "Komite, dengeli ve sürdürülebilir yüksek büyümenin en önemli unsurlarından olan finansal istikrarın korunması için bütüncül bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürmektedir." ifadesine yer verildi.

Tüketici kredileri ve kredi kartları masada! Mehmet Şimşek yeni tedbirleri görüştü - 1. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...