Tgrt Haber

'Yapı Kredi satılıyor' iddialarına Koç Holding 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: Anadolu Ajansı
22 May 2024 09:06 - Güncelleme : 22 May 2024 09:34
'Yapı Kredi satılıyor' iddialarına Koç Holding 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi

Yapı Kredi Bankası’nın hisselerinin First Abu Dhabi Bank’a satılacağına dair iddialar gündemdeki sıcaklığını korurken Koç Holding’den yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Medyada Yapı Kredi Bankası’nın satılacağına yönelik dillendirilen iddiaların ardından Koç Holding “Şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız.” İfadelerini kullanarak yeni bir açıklama yaptı.

YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası AŞ'de sahip olduğu payların satışı konusunda kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmadığını ifade edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylendi. 

Koç Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, basın-yayın organlarında, şirketin, Yapı ve Kredi Bankası AŞ'de sahip olduğu payların satışına yönelik görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair haberler çıktığı anımsatıldı.

Açıklamada, bu haberlere ilişkin dün yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

'Yapı Kredi satılıyor' iddialarına Koç Holding 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi - 1. Resim

AÇIKLAMA GEREKTİRECEK BİR GELİŞME YOK

Konuyla ilgili ön görüşmeler devam etmekle birlikte Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmadığı kamuya açıklanmıştır

Bu duyuru sonrasında da medyada konuyla ilgili farklı haber ve yorumlar ile yatırımcı sorularının devam ettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Yapı Kredi satılıyor' iddialarına Koç Holding 'Gerçeği yansıtmıyor' dedi - 2. Resim

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

"Söz konusu haberlerde işlemin detaylarına ilişkin olarak verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili somut gelişme olması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca yatırımcılarımız ile paylaşılacak olup, şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız. 

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...