Tgrt Haber

Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat'ın listesindeki ilk isim belli oldu

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: TGRT Haber
23 Kasım 2023 06:06 - Güncelleme : 23 Kasım 2023 06:12
Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat'ın listesindeki ilk isim belli oldu
Hasan Arat,Beşiktaş,Cüneyt Sezgin

Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat, yönetim listesindeki ilk ismi sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu.

Beşiktaş Kulübünün 3 Aralık'ta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde başkan adaylarından Hasan Arat, yönetim listesindeki ilk ismin finans dünyasından Cüneyt Sezgin olduğunu duyurdu.

Finans dünyasının duayenlerinden, Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cüneyt Sezgin, başkan seçilmesi halinde Arat'ın yönetiminde yer alacak.

KURUMSAL VE FİNANSAL GELİŞİM SORUMLUSU

Hasan Arat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seçilmesi durumunda Cüneyt Sezgin'in kulübün kurumsal ve finansal gelişimiyle ilgili sorumluluklar alacağını ifade etti.

Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Sezgin, aynı zamanda Beşiktaş Divan Kurulu üyesi..

Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat'ın listesindeki ilk isim belli oldu

CÜNEYT SEZGİN KİMDİR?

Cüneyt Sezgin, 1961 yılında İstanbul'da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini ODTÜ İşletme Bölümü'nde, yüksek lisansını Western Michigan Üniversitesi'nde, doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı.

1989 yılından bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi, Ocak 2007'den bu yana Divan Kurulu Üyesi olan Sezgin, yerli ve yabancı bankalarda yatırım bankacılığı, risk yönetimi, teftiş, uyum ve iç kontrol başta olmak üzere birçok konuda üst düzey yönetici, yönetim kurulu ve denetim komitesi üyesi olarak çalıştı.

Başta "Futbolda Risk Yönetimi" olmak üzere spor endüstrisi üzerine yayınlanmış makaleleri bulunan Cüneyt Sezgin, Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF Türkiye), Öğretmen Akademisi Vakfı ve Finans Yöneticileri Vakfı yönetimlerinde görev yapıyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...