Tgrt Haber

Hakem maça çıkmadı ortalık karıştı

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
19 Kasım 2023 17:46 - Güncelleme : 19 Kasım 2023 17:50
van,maç

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Amatör Ligi'nde mücadele eden Van Büyükşehir Belediyespor ile Özalp Gençlikspor karşılaşmasına hakem gelmeyince tartışma çıktı. Sporcular ve teknik heyet duruma sert tepki gösterdi.

TFF Van 1. Amatör Ligi'nde mücadele eden Van Büyükşehir Belediyespor ile Özalp Gençlikspor maçına hakem gelmeyince ileri bir tarihe ertelendi. Maç saatinde hakemlerin sahada olmaması üzerine; her iki takım sporcuları, saha komiseri, sağlıkçı ve saha güvenliğinin isimlerinin yer aldığı tutanağın tutuklamasının ardından takımlar sahadan ayrıldı.

“MAÇA HAKEM ATANMADI” İDDİASI

Van 1. Amatör A Ligi'nde mücadele eden, tribünlerin yüzde 50’sinin dolu olduğu ve polis ekiplerinin de yerlerini aldığı maç, hakem olmayınca ileri bir tarihe ertelendi. Van Büyükşehir Belediyespor Teknik Sorumlusu Ferhat Demir, Özalp maçı için takım olarak tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, "Özalp ilçesine gittik ve maç başlama saatine yakın takımı içeri aldık. Takım sahaya çıkacağı zaman da hakemlerin olmadığını fark ettik. İlgili yerleri aradığımızda ise bize maça hakem atanmadığını, unutulduğunu ve müsabakanın bundan dolayı oynanmayacağını söylediler. Bugün büyük bir skandalla karşı karşıya kaldık. Maça hazırdık, bu şekilde olmaması gerekirdi. Üzgünüz gerekli yerlere müracaatımızı yaptık” dedi.

“MÜSABAKAYA HAKEM ATANMIŞTIR”

Van İl Hakem Kurulu Başkanı Halil Kurt ise maça hakem atanmaması konusunun gerçek dışı olduğunu ifade ederek, "Müsabakaya hakem atanmıştır. Yalnız müsabaka öncesi hakem ve gözlemcilerin yaşadığı bir sorundan dolayı müsabaka saatinde maça gidemeyeceklerini bana bildirdiler. Ben de aynı şekilde İl Tertip Komitesi ve Futbol İl Temsilcisi Taner Coşkun Beye bilgi verdim. Taner Coşkun Bey de takımları arayarak, 'Hakemler yoldadır. Yarım saat, 40 dakikalık bir gecikmeyle orada olacaklar' dedi. Özellikle Van takımı bekleyemeyeceklerini bildirerek, tutanak tutup sahadan ayrılmışlar. Müsabaka ileri bir tarihe ertelendi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...